Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon.

Golf R është më i fuqishëm se kurrë dhe tregon se sa shpejt po përparon teknologjia: Me fuqi 221 kW (300 kf) dhe moment force 400 Nm me kutinë duale të shpejtësisë DSG, kombinon pasionin e mirëfilltë të motorsportit me detaje të pajisjeve sportive e performancës bindëse.

Performancë.

Nga pista e garës direkt në rrugë: Falë transmisionit permanent me të gjitha rrotat aktive 4MOTION si dhe motorin e fuqishëm TSI me teknologjinë Turbocharger dhe injektim direkt, do të përjetoni një përvojë ngarjeje mahnitëse. Me kutinë duale të shpejtësisë DSG, me 7 marshe, Golf R përshpejton me efikasitet dhe pa humbje të fuqisë tërheqëse.

Motori I zhvilluar si për motorsport. Golf R.

Me një fuqi 221 kW (300 kf), një moment force më të madh dhe vlera të jashtëzakonshme të përshpejtimit, Golf R e shpalos me vetëbesim fuqinë e tij në rrugë.

4MOTION Mos e humbni tërheqjen.

Dëshironi të bëni progres në terren të lagësht dhe me gunga me tërheqje të mirë? Në sajë të sistemit standard me të gjitha rrotat aktive 4MOTION, kjo është e mundur pothuajse kudo.

Sistemi i amortizimit adaptiv DCC Amortizimi juaj, siç e dëshironi.

I qetë apo i shpejtë - falë opsioneve të rregullatorit adaptiv të amortizimit DCC opsional, mund të konfiguroni amortizimin sipas stilit tuaj individual të ecjes dhe sipërfaqes së rrugës.

Sport HMI Mbani një sy tek vlerat e performancës.

Sa fuqi çliron ky motor? Çfarë presioni shtytjeje ka? Tashmë, mund të mbani gjithmonë një sy tek teknologjia. Sport Human Machine Interface (HMI) ju informon për performancën e Golf R-së tuaj.

Launch Control I optimizuar për pista garash të shkurtra dhe të gjata.

Rruga është shtëpia e tij: Këtu Golf R bëhet plotësisht elementi i vet. Sidoqoftë, ndihet më mirë në pistën e garave.

Marmitë titani R-Performance Jo vetëm duket i fortë, por edhe dëgjohet i tillë.

Marmita opsionale prej titani e R-Performance është zhvilluar në bashkëpunim me Akrapovic.

Paketa Performancë Më konciz, më i pakompromis, më i vendosur.

Rruga është shtëpia e tij: Këtu Golf R bëhet plotësisht elementi i vet. Sidoqoftë, ndihet më mirë në pistën e garave.

Dizajni.

Golf R-ja juaj karakterizohet nga një pajisje e cilësisë së lartë me pamje motorsport dhe gjuhë të qartë dizajni me karakteristika specifike R. Gjithashtu, mund të zgjidhni mes versioneve të ndryshme për detaje të shumta.

Eksterieri

Linja ideale. Edhe në dizajn.

Një Golf R nga fillimi në fund: Fenerët që ofrojnë drita dinamike në kthesa dhe parakolpët sportivë i japin automjetit një karakter spikatës dhe të fuqishëm.

Më shumë

Interieri

Performancë që mund ta prekni.

Dizajni i brendshëm kombinohet lirshëm me pjesën e jashtme dhe jep një feeling motorsport të përsosur. Sediljet top-sport, detajet tërheqëse prej lëkure dhe një logo R që bie në sy plotësojnë pamjen sportive.

Më shumë

Disqe aliazhi

Çdo revolucion është plot dinamizëm.

Disqet e aliazhit të Golf R do t'ju kënaqin me pamjen e tyre dinamike, në ndalesë dhe në lëvizje. Ato nxjerrin në pah sportivitetin e automjetit.

Më shumë

Variante pajisjesh

Sistemet­e asistencës

Sistemet inteligjente të asistencës së drejtuesit­ mund të përmirësojnë drejtimin e rehatshëm të automjetit dhe ju ndihmojnë të menaxhoni shumë mirë situatat kritike apo t’i shmangni ato plotësisht.

Sistemet e asistencës

Front Assist dhe ACC

Mbrapa tek përmbledhja

Qëndroni të sigurt në rrugë të ngarkuara.

Me rregullatorin opsional automatik të distancës ACC do të jeni më të qetë në rrugë. Sistemi i monitorimit të ambientit "Front Assist", që përmban funksionin e frenimit emergjent City dhe pikasjen e këmbësorëve, është standard për serinë Comfortline.

Asistenti në trafik dhe Emergency Assist

Mbrapa tek përmbledhja

Merr kontrollin e mjetit, kur është më e mira.

Asistenti opsional i trafikut ju ndihmon në trafikun nervozues ec-e-ndalo dhe mund t'ju ndihmojë në këtë mënyrë për të shmangur aksidentet tipike të trafikut. Sistemi opsional “Emergency Assist” mund të pikasë nëse drejtuesi nuk është i aftë për të drejtuar automjetin dhe merr përsipër kontrollin e pjesshëm të tij.

Sensori Blind Spot

Mbrapa tek përmbledhja

Kështu Golf R-ja juaj ju ndihmon gjatë ndryshimit të korsisë dhe gjatë daljes nga parkimi.

Sensori opsional "Blint Spot" me asistentin e parkimit ju paralajmëron gjatë udhëtimit, brenda kufijve të sistemit, përpara se automjeti të jetë në këndin e verbër. Gjatë daljes mbrapsht nga parkimi, sensori monitoron zonat anash dhe prapa makinës tuaj.

Info­-argëtimi.

Sistemet e info-argëtimit në Golf R plotësojnë standardet e larta - ndër të tjerash, me një ekran standard me prekje dhe komandim opsional me gjeste.

Karakteristikat e info-argëtimit

Navigimi

Mbrapa tek përmbledhja

Kështu do të argëtoheni mirë deri në destinacionin tuaj.

Dy sisteme opsionale të navigimit ofrojnë një mori funksionesh inovative dhe praktikisht nuk lënë gjë për të dëshiruar. Në këtë mënyrë do të shijoni argëtimin e klasit të parë dhe do të qëndroni mirë në rrugë.

Active Info Display

Mbrapa tek përmbledhja

Shikoni pikërisht informacionin që dëshironi.

Takometri i përket të djeshmes. Nëse dëshironi, ndërroni kroskotin klasik me tuba me një ekran me rezolucion të lartë.
Instrumenti inovativ Active Info Display mund t’ju japë informacione që shkojnë përtej shpejtësisë dhe treguesit të karburantit.

Telefonia

Mbrapa tek përmbledhja

Ju lehtëson komunikimin.

Flisni në telefon. Por, ju lutemi, mbajini të dyja duart në timon. Golfi i ri ju ofron dy ndërfaqe telefonike të rehatshme, pas kërkesës suaj.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team