Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Modelet elektrike nga Volkswagen: Familja ID.

Lëvizshmëria elektrike është zhvilluar dhe po përparon më tej në Volkswagen prej shumë vitesh. Këtu do të gjeni të gjitha modelet tona elektrike të disponueshme në treg.

Lëvizshmëria elektrike është zhvilluar dhe po përparon më tej në Volkswagen prej shumë vitesh. Këtu do të gjeni të gjitha modelet tona elektrike të disponueshme në treg.

Modelet elektrike nga Volkswagen: Familja ID.

Lëvizshmëria elektrike është zhvilluar dhe po përparon më tej në Volkswagen prej shumë vitesh. Këtu do të gjeni të gjitha modelet tona elektrike të disponueshme në treg.

Automjetet tona elektrike: Zero emetim

Binde veten për rehatinë, kënaqësinë në ngarje dhe gamën e gjerë të makinave elektrike Volkswagen! Pa emetim, pa zhurmë, thjesht elektrike, novatore dhe efikase!

Filter anzeigen
Filtroni modelin
Filtroni modelin
3 Trego rezultate

Udhëtime elektrizuese me makina elektrike: efikase dhe ekonomike.

Me disqet elektrike, shumë dëshira realizohen. Ato lëvizin pa zhurmë dhe pa emetim - në të njëjtën kohë, makinat elektrike bëjnë përshtypje me efikasitetin e tyre. Motorët elektronikë, një teknologji inovative e drejtimit, janë të qetë dhe me dridhje të ulët dhe bëjnë përshtypje me çift rrotulluesin e tyre të fortë. Kjo do të thotë të ngasësh argëtim që në fillim. Masat e shumta sigurojnë që ato të jenë shumë efikase: ato përdorin energjinë elektrike nga bateria e tensionit të lartë veçanërisht ekonomikisht. Për të ngadalësuar makinën, ata punojnë si frenues: pastaj bëhen gjenerator dhe mbushin bateritë. Nëpërmjet këtij rikuperimi, energjia e rikuperuar gjatë frenimit ruhet në baterinë e tensionit të lartë.

 

Modelet ID.

ID. jo vetëm që simbolizon drejtimin elektrik, por edhe hapësirën tuaj personale mbi rrota. Aq fleksibël sa ju ofron shumë opsione. Aq inteligjent sa të kupton. Fjalë për fjalë. Dhe plot teknologji inovative që bën të mundur për të gjithë një dimension të ri të përshpejtimit dhe rrezes tërësisht elektrike. 

ID. do të jenë emrat e të gjithë anëtarëve të kësaj familje modelesh, e cila përfaqëson një gamë të re produktesh të pavarura në portofolin e markës Volkswagen.

Ndërsa Beetle dikur mobilizoi masat dhe Golf ka sjellë risi në klasën e quajtur sipas tij në çdo brez, ID. e bëjnë lëvizjen elektronike tërheqëse për grupe të gjera klientësh.

**Emri ID. qëndron për dizajn inteligjent, identitet dhe teknologji vizionare.**

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team