VW Golf R:

Active Info Display

 

Me standardin Active Info Display, mund të shijoni avantazhet e një grupi instrumentesh me ekranin TFT, 31 cm (12,3 inç), me ngjyra, me rezolucion të lartë. Logoja R në linjën e statusit thekson dizajnin sportiv.
Me anë të profileve të ndryshme të informimit, mund të caktoni prioritete specifike për të dhënat që do të shfaqen në grupin e instrumenteve, përveç përmbajtjeve tradicionale si: matësi i xhirove, matësi i shpejtësisë apo kilometrazhi.

Këtë profil informacioni mund ta zgjidhni shpejt dhe lehtë përmes timonit multifunksional. Për shembull, mund të merrni të dhëna të hollësishme për udhëtimin, ose sipas dëshirës, të shfaqni në mënyrë vizuale sistemet ndihmëse të drejtuesit. Zona e afishimit mund të përdoret më mirë duke shfaqur të dhëna shtesë brenda tubave.

Me sistemin e info-argëtimit "Discover Media", mund të vendosni të shihni hartën e navigimit në Active Info Display ose pamjen klasike në ekranin e pajisjes. Me "Discover Pro" të dy opsionet e afishimit janë të disponueshme në të njëjtën kohë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team