VW Golf R:

Motori

Me Golf R jeni në pole position në rrugë. Agregati i fuqishëm me 221 kW (300 kf) pret të çlirojë forcën e tij nën kofanon me simbolin R. Falë performancës së tij fillestare, përshpejton nga 0 në 100 km/h në vetëm 4,7 sekonda me kutinë duale të shpejtësisë DSG.
Zemra e Golf R është motori TSI i teknologjisë Turbocharger. Këtu, kombinimi i injeksionit direkt me Turbocharging inteligjent si dhe momenti më i lartë i forcës ofrojnë një përvojë mbresëlënëse ngarjeje në çdo kohë. Në këtë mënyrë, Golf R sjell me vetëbesim fuqinë e tij në asfalt dhe ofron performanca befasuese.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team