Performanca që mund të prekni.

Hipni në Golf R-në tuaj dhe rrahjet e zemrës do të shtohen shpejt: Sportiviteti dhe dinamizmi i automjetit pasqyrohen gjithashtu tek detajet e brendshme. Dekoret prej inoksi të dyerve të ndriçuara me ngjyrë blu, elementet dekorative "Carbon Touch" me ndriçim ambienti dhe pllaka e pedalit prej inoksi tregojnë vetëm një drejtim: përpara. Tavani i zi dhe Active Info Display me dizajn specifik R e theksojnë këtë dinamizëm. Impresioni i përgjithshëm i sportivitetit të Golf R përmirësohet edhe më tej nga pamja e ndezjes me logon R dhe koka e levës së marsheve prej lëkure me dekor alumini dhe tegel dekorativ me ngjyrë gri kristal.

Me timonin multifunksional sportiv prej lëkure me look R, mund të ndryshoni shpejt marshet, nëse përzgjidhni kutinë duale të shpejtësisë DSG, që vjen si pajisje opsionale. Për këtë, mjafton të aktivizoni komandat e marsheve pa larguar duart nga timoni.

Një udhëtim me Golf R mund të jetë me të vërtetë sportiv. Që të uleni rehatshëm dhe të përfitoni mbështetje anësore të besueshme janë sediljet sportive standarde të cilësisë së lartë. Ato bëjnë përshtypje me pamjen pa dyshim sportive dhe ofrojnë siguri optimale gjatë udhëtimit. Përpara, janë të pajisura me tapiceri pëlhure "Race" dhe panelet e brendshme Alcantara dhe tegel dekorativ gri kristal. Sipas kërkesës, sediljet top-sport mund t'i merrni me paketën e lëkurës "Nappa/Carbon Style"*. Mbështetëset e shpinës të sediljeve të përparme kanë një logo R të integruar. Për panelet qendrore të sediljeve ngjyrat antraciti ose gri moderne janë në dispozicion.

*Panelet qendrore të sediljeve prej lëkure "Nappa"; pjesët e përparme të mbështetëses së kokës, zonat e shpatullave si dhe zonat e brendshme të sediljeve përpara dhe pjesa e jashtme e sediljeve mbrapa prej lëkure "Carbon Style" (lëkure e ndarë). Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team