Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Konnektivität & Mobilitätsdienste

Entdecken Sie unsere digitale Plattform, auf der alle digitalen Mobilitätsdienste und -Apps vereint sind. Vernetzen Sie sich mit der Welt von Volkswagen, um Ihre individuelle Mobilität einfacher, nachhaltiger und attraktiver zu gestalten.

Entdecken Sie unsere digitale Plattform, auf der alle digitalen Mobilitätsdienste und -Apps vereint sind. Vernetzen Sie sich mit der Welt von Volkswagen, um Ihre individuelle Mobilität einfacher, nachhaltiger und attraktiver zu gestalten.

Konnektivität & Mobilitätsdienste

Entdecken Sie unsere digitale Plattform, auf der alle digitalen Mobilitätsdienste und -Apps vereint sind. Vernetzen Sie sich mit der Welt von Volkswagen, um Ihre individuelle Mobilität einfacher, nachhaltiger und attraktiver zu gestalten.

Çfarë është konektiviteti?

Me ofertat e konektivitetit nga Volkswagen, digjitalizimi po zë vend në Volkswagen tuaj dhe ju mundëson më shumë rehati, siguri dhe argëtim. Duke lidhur automjetin tuaj me internetin, ju merrni informacione në kohë reale për trafikun, rikujtesën për intervalin tjetër të shërbimit, transmetim dhe radio në internet ose ndihmë të shpejtë në rast të një problemi teknik.


Ju lutemi kini parasysh se disponueshmëria dhe kërkesat e funksioneve individuale varen nga shërbimi i zgjedhur. 

Konektivitet

Shërbimi We Connect dhe Car-Net 3 lidhin automjetin tuaj me internetin. Në këtë mënyrë ju do të merrni informacion në kohë reale rreth trafikut, do të gjeni një pikë karburanti ose stacione karikimi falas në pikën më të afërt dhe do të merrni pafundësisht funksione të tjera argëtimi, sigurie dhe rehati në bord. Shërbimi We Connect Go4 ju mundëson lidhje standard dhe me aksesorë shtesë. Në këtë mënyrë ju do të keni në dispozicion në çdo kohë informacione të rëndësishme për automjetin, mund të përdorni ditarin e kontrollit digjital ose të lini takime shërbimi me partnerin tuaj Volkswagen. Nga ky moment ju jeni të lidhur me Volkswagen tuaj - nuk ka rëndësi nëse ndodheni në rrugë, në zyrë apo në divan. Zbuloni ofertat tona të konektivitetit.7

We Connect dhe We Connect Start

Gjenerata e ardhshme e shërbimeve të lëvizshme online. Sipas dëshirës suaj mund të jeni online në të gjitha automjetet e përgatitura për WeConnect1, si Golf, Passat, T Roc Cabrio dhe shumë automjete të tjera aktuale të reja Volkswagen nga modelet e vitit 2021. Dhe me We Connect Start ju jeni gjithashtu të lidhur në mënyrën më të mirë me modelin tuaj ID. Pasi falë kartës eSIM të instaluar në mënyrë të përhershme, Volkswagen-i juaj mund të jëtë në linjë që në fillim.

 

 

Car‑Net

Me shërbimet e lëvizshme online nga Car Net, do të mbërrini më shpejt në destinacionin tuaj dhe do të informoheni në mënyrën më të mirë. Informacioni i trafikut në kohë reale, vendparkimet falas dhe çmimet e karburanteve, të gjitha të integruara në navigimin me Car Net "Guide & Inform". Smartphone juaj si telekomandë, me Car Net "Security & Service" ju mund të hapni dhe mbyllni me lehtësi dyert dhe bagazhin nëpërmjet aplikacionit We Connect.3

 

 

We Connect Go

Me shërbimet e lëvizshme online nga Car Net, do të mbërrini më shpejt në destinacionin tuaj dhe do të informoheni në mënyrën më të mirë. Informacioni i trafikut në kohë reale, vendparkimet falas dhe çmimet e karburanteve, të gjitha të integruara në navigimin me Car Net "Guide & Inform". Smartphone juaj si telekomandë, me Car Net "Security & Service" ju mund të hapni dhe mbyllni me lehtësi dyert dhe bagazhin nëpërmjet aplikacionit We Connect.3

 

 

App-Connect 

Zgjeroni kabinën tuaj - App Connect sjell aplikacionet tuaja të zgjedhura të smartfonëve në ekranin me prekje të sistemit tuaj të infoargëtimit: Apple CarPlay™, Android Auto™ nga Google dhe MirrorLink® - të treja teknologjitë inovative janë të disponueshme për ju dhe ofrojnë funksione shtesë të dobishme dhe argëtuese.5

  

 

Welche Dienste stehen Ihnen zur Verfügung?

Ist Ihr Volkswagen Modell mit We Connect oder Car‑Net ausgestattet? Oder mit We Connect Go nachrüstbar? Hier erhalten Sie einen ersten unverbindlichen Einblick, welche mobilen Online-Dienste im Fahrzeugmodell Ihrer Wahl verfügbar sind.  

Jetzt prüfen

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team