Paketa Performancë

Disku i perforuar i frenave me nofull speciale frenash në pjesën e përparme dhe pllakat e argjendta me logo në pincën e frenave janë pjesë e sistemit të frenimit R-Performance, që merr kuptimin e vërtetë të saj kur ecni në mënyrë sportive. Në kombinim me disqet opsionale të aliazhit 19 inç "Pretoria"1  që peshojnë vetëm 9,6 kg, bëhen veçanërisht sportive, sidomos me gomat opsionale Semi-Slicks.

Duke hequr kufirin e shpejtësisë prej 250 km/orë, me Golf R tuaj mund të kapni shpejtësinë më të lartë deri në 263 km/h.

Spoiler i diferencuar i pasmë është i dizenjuar enkas për Golf R me një peshë deri në 20 kg Downforce për fuqi shtesë dhe përmirëson performancën në rrugë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team