Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kompakt-Modelle

Vom Kleinwagen bis zur Golf-Klasse

Vom Kleinwagen bis zur Golf-Klasse

Kompakt-Modelle

Vom Kleinwagen bis zur Golf-Klasse

Volkswagen Modele kompakte

Klasa kompakte është shumë e rëndësishme në Volkswagen.

Nuk është për t'u habitur, sepse makina që i jep emrin e klasës Golf përfaqëson estetikën, cilësinë, vlerën, elegancën dhe hirin e përjetshëm. Dhe vëllezërit e saj më të vegjël të makinës kompakte dhe makina spektakolare kompakte elektrike ID.3 plotësojnë gjithashtu standardet e larta të automobilave.

Polo

Polo

Kush thotë se nuk mund të presësh karakteristika të shkëlqyera nga një makinë kompakte? Kontrolli zanor, fenerët opsionalë IQ.LIGHT - LED me matricë dhe paketa opsionale IQ.DRIVE janë vetëm disa prej tyre. Me madhësinë e tij kompakte dhe pikat e reja të dizajnit, Polo e re zbulon personalitetin në shikim të parë. Polo e re është thjesht një makinë kompakte e gjithanshme.

Golf

Makina kompakte elegante e përjetshme Golf

Golf përcakton klasën e vet të dizajnit. Ajo është bërë një makinë kompakte e veçantë, sportive dhe aerodinamike, por ende mbetet besnike ndaj vetes. Trupi me përmasa moderne dhe lartësi më të ulët përqendron sportivitetin dhe fuqinë. Silueta karakteristike me shtyllën C mbresëlënëse, bazamenti më i gjatë i rrotave, mbikalimet më të shkurtra dhe linjat precize i japin makinës kompakte Golf një dinamikë të re, elegante të përjetshme.

ID.3

Der vollelektrische Kompaktwagen ID.3

Hier startet Neues: Mit dem elektrischen Kompaktwagen ID.3 beginnt eine neue, dynamische Ära in der Welt der Elektromobilität. Elektrisierende Performance trifft auf wegweisendes Design und alltagstaugliche Reichweiten. Und das für Menschen, die auf der Suche nach Veränderungen sind. Die Zukunft steht bereit. Steigen Sie in den elektrischen Kompaktwagen von Volkswagen ein.

Përparësitë e modeleve kompakte Volkswagen

Një makinë për të gjitha rastet. Me një makinë kompakte ju jeni të pajisur mirë për shumicën e situatave. Pavarësisht nëse po transportoni diçka të madhe apo thjesht dëshironi të shkoni në një udhëtim sportiv. Dhe gjëja më e mirë për modelet kompakte është se ato jo vetëm që vlerësohen me një çmim të drejtë blerjeje dhe kosto të ulëta mirëmbajtjeje, por edhe me konsum ekonomik.

  • Sistemet inteligjente të ndihmës sigurojnë një udhëtim të rehatshëm dhe të relaksuar
  • Falë sediljeve të pasme të palosshme dhe hatchback, modelet kompakte të makinave ofrojnë shumë hapësirë ruajtëse
  • Makinat kompakte nuk janë vetëm praktike, por edhe sportive, në varësi të variantit të pajisjes
  • Lidhur me botën falë WeConnect
  • Modele kompakte me operim elektrik në frymën e elektromobilitetit
  • Makinat kompakte ofrojnë vlerë shumë të mirë për paratë
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team