VW Golf R:

Telefonia

Ndërfaqja telefonike opsionale "Premium" ofron një sistem telefonate pa duar, një lidhje me antenën e jashtme dhe një funksion praktik të të dhënave USB dhe karikimi në konsolën qendrore. Kështu, mund të lidhni lehtë smartfonin; nuk kërkohet asnjë pajisje mbajtës shtesë.

Një karakteristikë tjetër është moduli telefonik i vetë automjetit me transmetues dhe pritës valësh GSM/UMTS. Vendoseni vetë nëse doni ta sinkronizoni sistemin me celularin tuaj apo të përdorni kartën tuaj SIM. Në të dyja rastet, përfitoni mbulim të mirë valësh, pasi moduli i telefonit është i lidhur me antenën e jashtme. .

Gjithashtu mund të transferoni telefonatat e nisura jashtë në telefonata pa duar, me anë të Bluetooth në sistemin pa duar, me kusht që smartfoni juaj të jetë i lidhur me Bluetooth dhe të ketë profil të remote SIM Access Profile (rSAP). Por, mund të vendosni gjithashtu një kartë shtesë SIM me plan të dhënash në sistemin e info-argëtimit.

Shumë e rehatshme: Ndërfaqja telefonike opsionale "Comfort" jo vetëm që ka një sistem telefonate pa duar, por edhe një funksion karikimi induktiv. Dhe falë lidhjes induktive shtesë me antenën e jashtme dhe një portë USB të dhënash dhe karikimi në mbështetësen qendrore të krahut, bërja e telefonatave në Golf R-në tuaj është tepër e rehatshme. E veçanta: Lidhja induktive me antenën në kombinim me një mikrofon të cilësisë së lartë në kabinë dhe dalje zëri përmes altoparlantëve të brendshëm garanton një cilësi shumë e mirë zëri. Tashmë nuk është më e nevojshme një mbajtëse shtesë. Shumë i bukur dhe mjaft praktik.

 

Më shumë info për Telefonia celulare nga Volkswagen

Nëpërmjet aktivizimit të paketave të të dhënave nga interneti, në varësi të planit tuaj të shërbimit dhe sidomos kur veprojnë jashtë shtetit, ekzistojnë kosto shtesë (p.sh. tarifat roaming). Volkswagen rekomandon një marrëveshje me normë të sheshtë me ofruesin tuaj të shërbimit celular. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Kur teknologjia nuk përparon, por funksionon. Golf R

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team