Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Modelet ID. 

ID. nuk ka të bëjë vetëm për drejtimin elektrik, por edhe për hapësirën tuaj personale mbi rrota. Aq i përshtatshëm sa ju ofron shumë opsione. Aq inteligjent sa ju kupton. Fjalë për fjalë. E mbushur me shumë teknologji inovative, ai bën të mundur për të gjithë një dimension të ri të përshpejtimit e gjitha elektrike.

Më shumë rreth makinave elektrike

 

ID. do të jetë emri i të gjithë anëtarëve të këtij grupi modelesh, i cili prezanton një gamë të re produktesh të pavarura në portofolin e markës Volkswagen.

Nëse dikur Käfer i mobilizoi të gjithë dhe Golf solli risi në çdo gjeneratë në kategorinë që mbante emrin e tij, ID. dëshiron ta bëjë elektromobilitetin shumë atraktiv për grupe të gjera klientësh.

Emri ID. i referohet dizajnit inteligjent, identitetit dhe teknologjive vizionare. 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team