Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Volkswagen Makina tregtare është zyrtarisht sponsor zyrtar dhe mbështetës kryesor i skuadrës Regbi Tirana, skuadra e parë Regbi në Shqipëri!

 

Historia e Tirana rugby Club

Tirana Rugby Club është një klub sportiv me qendër në qytetin e Tiranës, kryeqytetin e Shqipërisë. Klubi u themelua në vitin 2013 dhe që atëherë është rritur duke u bërë një nga klubet më të suksesshme të ragbit në vend.
Klubi është i njohur për përkushtimin e tij në promovimin e sportit të regbit në Shqipëri dhe për programet e tij të komunikimit me komunitetin që synojnë prezantimin e regbit me audiencë të re. Tirana Rugby Club u themelua nga një grup entuziastësh të regbisë në Tiranë, Shqipëri. Klubi filloi si një grup i vogël lojtarësh që praktikonin joformalisht, por shpejt u rrit në një klub sportiv të plotë me një prani të fortë në komunitetin lokal.
Gjatë viteve, Tirana Rugby Club ka arritur disa arritje dhe arritje të rëndësishme. Klubi mori pjesë në kompeticionin e tij të parë ndërkombëtar, Superligën Ballkanike, ku përfaqësoi Shqipërinë përballë skuadrave të vendeve të tjera të rajonit.
Krahas suksesit në fushë, Tirana Rugby Club ka dhënë një kontribut të rëndësishëm edhe në zhvillimin e regbit në Shqipëri. Klubi ka organizuar kampe dhe klinika të shumta stërvitore si për lojtarët ashtu edhe për trajnerët, dhe ka punuar për të promovuar sportin mes të rinjve dhe komuniteteve të paprivilegjuara.
Sot, Tirana Rugby Club vazhdon të jetë një forcë lider në regbi shqiptar, me një përkushtim të fortë për zhvillimin e sportit dhe për t'i shërbyer komunitetit vendas.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team