Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Elektro SUV-Modelle

Elektro Sport Utility Vehicles von Volkswagen

Elektro Sport Utility Vehicles von Volkswagen

Elektro SUV-Modelle

Elektro Sport Utility Vehicles von Volkswagen

Volkswagen Modele SUV elektrike

Qoftë në qytet apo jashtë rrugës së rrahur: Një SUV elektrike ju çon në destinacionin tuaj në mënyrë të sigurtë dhe pa emetime.

Një automjet sportiv elektrik, ose shkurt E-SUV, kombinon më të mirën e dy botëve: drejtimin pa emetim të lëvizjes elektrike dhe sigurinë e një SUV. Falë pozicionit të ngritur të ndenjëseve në modelet elektrike SUV, ju gjithmonë keni një pasqyrë të asaj që po ndodh në rrugë dhe mund të hyni dhe të dilni lehtësisht nga automjeti juaj. Zbuloni kombinimin e avancuar të lëvizshmërisë elektrike dhe SUV - me një ID SUV. 

Avantazhet e modeleve SUV elektrike Volkswagen

Automjetet praktike sportive kombinojnë më të mirat e dy botëve dhe fitojnë pikë me komoditetin e një sedani dhe aftësinë jashtë rrugës të një automjeti SUV. Karakteristikë e automjeteve sportive është mbi të gjitha trupi më i lartë dhe pozicioni më i lartë i ndenjës - i pari siguron hyrje dhe dalje të lehtë, e dyta për një pasqyrë të mirë. Një SUV elektrike kombinon këto avantazhe të një SUV konvencional me ato të një makine elektrike - drejtimi miqësor me mjedisin falë emetimeve zero të CO2 dhe kënaqësisë së pastër ngarje falë çiftit rrotullues të plotë që nga hapi i parë në pedalin e gazit.

  • Trupi i ngritur SUV
  • Pasqyrë optimale e trafikut rrugor për shkak të pozicionit të ngritur
  • Argëtim ngarje me shërbime info-argëtimi dhe lëvizshmërie
  • Modele SUV me energji elektrike
  • Shumë personalizime për SUV-in tuaj elektrik nga sistemet e ndihmës së shoferit Volkswagen për akoma më shumë siguri
  • Kënaqësi e pakrahasueshme ngarje 

**Modele SUV elektrike me motor në të gjitha rrotat

Me motorët e lëvizjes në të gjitha rrotat, ju jeni të përgatitur për të gjitha situatat: qoftë në mal me dëborë, rrugë me baltë ose terren me pengesa - SUV-i juaj elektrik Volkswagen do t'ju çojë përpara. Drejtimi me të gjitha rrotat me dy motorë është i disponueshëm si standard për modelet SUV elektrike ID.4 GTX dhe ID.5 GTX. Mos lejoni që terreni të diktojë aventurën tuaj. Vendosni vetë dhe konfiguroni modelin tuaj SUV elektrik me lëvizje me të gjitha rrotat.

Alle SUV-Modelle von Volkswagen

Die Elektromodelle sind nur ein Teil unserer SUV-Auswahl. Entdecken Sie jetzt alle SUV-Modelle und wählen Sie zwischen klassischen Verbrennungsmotor, Hybrid-SUV und Elektroantrieb.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team