Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI TCR i ri.

Kur koha e lirë bëhet koha më e mirë.

Në Golf GTI TCR e lini rutinën mbrapa më shpejt se të mund të thoni "Wow". Në fakt, versioni ekskluziv i rrugës i modelit me të njëjtin emër nga seria e garave TCR sjell një fuqi mahnitëse prej 213 kW (290 kf) në asfalt. Dhe me një shpejtësi maksimale deri në 250 km/h* (e kufizuar), me përshpejtim nga 0 në 100 km/h për 5,6 sekonda, Golf GTI TCR rrit pulsin e personave që janë brenda në kohën rekord. Ashtu siç do ta bënte një GTI e vërtetë. (* Një shpejtësi maksimale deri në 260 km/orë (e kufizuar) është e disponueshme si pajisje opsionale.)

Karakteristikat

Pjesa e jashtme. Shenjat e dominimit.

Shkrimi "GTI" mbrapa dhe disqet opsionalë prej aliazhi me ngjyrë të zezë mat 19 inç "Reifnitz" tregojnë në mënyrë të pagabueshme se ky është një automjet sportiv me performancë të lartë.

Interieri Jo vetëm të pasionuarit e garave ndjehen si në shtëpi këtu.

Në mënyrën tipike GTI, thekse të kuqe përshkojnë ambientin e brendshëm ku dominon ngjyra e zezë. Timoni multifunksional dhe koka e levës së marsheve prej lëkure ofrojnë detaje sportive dhe elegante për syrin me tegel me ngjyrë kontrasti. Rripat e sigurimit dhe elementet dekorative në pjesën e brendshme të dyerve përcjellin me elegancë temën e njohur të ngjyrave. Në hapësirën e këmbëve, pedalet e inoksit tërheqin vëmendje. Me të drejtë, në fund të fundit, gazi dhe frenat janë ndër pajisjet më të rëndësishme të Golf GTI TCR, të testuar në sportet automobilistike.

Sediljet sportive. Sediljet top-sport me faktor kult të integruar.

Mbulesat mikrofibër/pëlhurë të sediljeve top-sport janë zhvilluar enkas për Golf GTI TCR. Me panelet qendrore të sediljeve me ngjyrë të kuqe flakë dhe logon e qëndisur "GTI" ju kujtojnë paraardhësit kult. Sediljet sportive.

Spoileri në fund të kabinës. Nuk arrin vetëm ndikimin vizual.

Spoileri ndriçues i kabinës me ngjyrën e trupit ofron tërheqje të shtuar dhe në këtë mënyrë një stabilitet edhe më të mira lëvizjeje, madje edhe me shpejtësi mbi 250 km/h.

Disqe aliazhi. Ju garantojnë shikime xhelozie.

Disqet opsionalë prej aliazhi me ngjyrë të zezë mat 19 inç "Reifnitz" tregojnë në mënyrë të pagabueshme se ky është një automjet sportiv me performancë të lartë. Edhe disqet standardë të aliazhit të farkuar "Belvedere" 7,5 J x 18 (pa ilustrim) e pasqyrojnë origjinën e tij sportive.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team