Ju lehtëson komunikimin.

Telefonia

Ndërfaqja telefonike opsionale "Business" ju lejon të bëni telefonata gjatë drejtimit të automjetit. Ajo ofron cilësi veçanërisht të lartë të zërit falë procesorit dixhital të zërit, mikrofonit cilësor në tavan dhe altoparlantëve të automjetit. Lidhja me rrjetin është e mirë edhe në mbulime kritike valësh falë lidhjes me antenën e jashtme.

Pajisjet përfshijnë një mbajtës të posaçëm celulari që mund ta karikojë me induksion smartfonin kompatibël me standardin Qi, pra, pa kabllo. Përveç kësaj, telefonatat e nisura nga jashtë automjetit mund të transferohen në sistem pa duar përmes Bluetooth. Por, mund të vendosni gjithashtu një kartë shtesë SIM me plan tarifor të dhënash në sistemin tuaj të info-argëtimit. Thjeshtë dhe siç e dëshironi.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team