Sepse të gjithë kanë preferencat e tyre për temperaturën.

Sistemi i ajrit të kondicionuar

Në Touareg ka një temperaturë të këndshme në sajë të "Climatronic" me 2 zona ose, opsionalisht, me kontrollin e temperaturës me 4 zona. Drejtuesi dhe pasagjeri, opsionalisht, edhe pasagjerët e pasmë, përcaktojnë në mënyrë të pavarur konfigurimet për temperaturën e zonës së tyre. Personat alergjikë nga bimët duhet të ndihen gjithashtu të kënaqur në automjet pasi një filtër alergjenësh sjell ajër të freskët, pa polene.

Sistemi i kondicionimit parandalon aromat e pakëndshme duke kaluar automatikisht në ajër qarkullues kur shoferi aktivizon pastrimin e xhamit apo ecën mbrapsht. Dhe me kontrollorin e shpejtësisë së ventilatorit, ai nuk është i zhurmshëm edhe në ecje të ngadaltë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team