18 mënyrat e relaksimit.

Sediljet ergoComfort

Distancë e largët apo e afërt, rrugë me kthesa apo autostradë: Me sediljet opsionale ergoComfort, uleni mirë dhe të relaksuar. Sediljet e shoferit dhe pasagjerit para përshtaten individualisht me trupin e tyre në 18 profile të ndryshme. Krahas rregullimit elektrik evident të gjatësisë, lartësisë dhe përkuljes, është i mundshëm edhe konfigurimi elektrik i pushimit të këmbës e konfigurimi pneumatik i ndenjëses e mbështetëses së shpinës. Një mbështetje lumbare e përshtatur pneumatikisht ndihmon për relaksimin e muskujve të shpinës.Meqenëse sediljet mund të ngrohen, nuk sakrifikoni komfortin dhe relaksin edhe në stinën e ftohtë.
Krahas kësaj, funksioni opsional i masazhit ofron tetë programe të ndryshme për të çtendosur, aktivizuar dhe forcuar muskujt tuaj. Krahas kësaj, funksioni opsional i masazhit ofron tetë programe të ndryshme për të çtendosur, aktivizuar dhe forcuar muskujt tuaj. Fërkim, pingpong apo valë: Çfarë ju bën të ndiheni mirë? Me nivelet e ngrohjes shtesë, çdo udhëtim kthehet në një trajtim kompakt për mirëqenien tuaj.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team