Gjithashtu pushtoni Terrenin e vështirë.

Paketa Offroad

Nëse dëshironi të zhyteni në aventura offroad dhe mbase të pushtoni terrenin ekstrem, hidhini një vështrim më nga afër paketës opsionale Offroad.

Kjo përfshin përshtatjen e karakteristikave të drejtimit përmes një larmie përzgjedhjesh të profileve të drejtimit. Përveç profileve standarde "Normal", "Sport", "Comfort", "Eco", "Snow", "Offroad" dhe "Individual", keni edhe dy opsione të tjera: "Schotter" dhe "Sand". Kështu, mund të përshtatni me rrethanat motorin e transmisionin, si dhe sjelljen e disa sistemeve të asistencës. Me transmisionin 4MOTION me të gjitha rrotat aktive lëviz çdo rrotë në mënyrë të pavarur nga njëra-tjetra dhe siguron ecjen përpara edhe kur të gjitha rrotat nuk prekin tokën.

Krahas kësaj, paketa Offroad përfshin modifikime që ju mbështesin në kushte të vështira, si mbrojtja e serbatorit, mbrojtja e radiatorit, mbrojtja e baterisë së automjetit dhe mbrojtja e përforcuar e shasisë. Dhe dy ganxhat tërheqëse mund të jenë një shpëtim për anëtarët e tjerë të ekspeditës.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team