Paraqitu në mënyrë spikatëse dhe dinamike.

Linja e pajisjeve "R-Line"

Touareg "R-Line" ofron një sërë karakteristikash të pajisjeve për një pamje sportive që të garanton befasim.

Në pjesën e jashtme të befason me parakolpin me shenjën C specifike të R-Line si dhe logon R-Line në grilën e radiatorit. Me shiritat e poshtëm të derës me dizajnin R-Line, kapakët e disqeve me ngjyrën e karrocerisë dhe difuzorin e zi të shndritshëm me marmitë tub të kromuar, Touareg R-Line bën një përshtypje të fortë.

Ambienti i brendshëm i Touareg "R-Line" bind jo vetëm me shikim të parë, por edhe me kontakt të parë. Kjo sigurohet jo vetëm nga timoni multifunksional prej lëkure me ngrohje me logon R-Line, por edhe nga shiritat e aluminit "Silver Wave". Pamja progresive plotësohet nga pragjet anësore me logon R-Line, që ndriçohen me paketën opsionale të ambientit, dhe pedalet prej inoksi tek mbështetëset e këmbëve.

Pole Position në çdo sedilje - me paketën opsionale të lëkurës "Savona"¹  për Touareg R-Line. Sediljet ergoComfort në pjesën e përparme dhe mbulesat e sediljeve me dizajn dyngjyrësh me thekset "Carbon Style" (lëkure e ndarë) i japin ambientit të brendshëm një pamje edhe më sportive.
Edhe paketa opsionale e lëkurës "Vienna"²  me mbulesa sediljesh R-Line në "Soul/gri kristal" dhe sediljet ergoComfort përpara është po ashtu mbresëlënëse.
Ato që bien në sy në mënyrë të veçantë janë logoja karakteristike e R-Line në mbështetësen e shpinës të sediljeve të përparme me ngrohje dhe tegelët e ndryshëm dekorativë me ngjyrë gri kristal, të cilët theksojnë edhe më tepër ambientin e brendshëm kur zgjidhet njëra nga këto dy paketa lëkure..

Në kombinim me linjat e pajisjeve "Elegance" dhe "Atmosphere" e disponueshme sipas kërkesës është edhe paketa R-Line "Exterieur". Ajo përfshin vëllimin specifik të R-Line për pjesën e jashtme dhe ofron në këtë mënyrë përgjigjen e duhur për ata që dëshirojnë të impresionojnë me një pamje veçanërisht dinamike.

Pjesët qendrore dhe të brendshme të sediljeve me lëkurë "Savona".

Pjesët qendrore e të brendshme të sediljeve me lëkurë "Vienna".

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team