Shijoni një hapësirë krejt të re.

Koncepti i hapësirës

Touareg siguron lirinë tuaj të veprimit. Kjo prek jo vetëm karakterin e tij të drejtimit, por edhe hapësirën e bollshme të tij. Në kroskotin e orientuar drejt shoferit mund të ndiqni rrugën dhe pasagjerët të shijojnë dritën, ajrin ose yjet, nëpërmjet tavanit panoramik opsional me rrëshqitje/xham deri në pjesën e pasme.

Hapësira në pjesën e bagazhit dhe heqja ose palosja e sediljes së pasme në raportin 40:20:40 e bën Touareg-un tuaj tejet fleksibël. Me anë të prekjes së një butoni, dera elektrike e bagazhit mund të hapet ose të mbyllet lehtësisht. Me paketën opsionale të menaxhimit të bagazhit, me binarë, rripa e shufra fiksuese, si dhe me një ndarje në seksione të dyshemesë, jeni gati për të gjitha ngarkesat, të mëdha apo të vogla.

Nëse nuk mjafton hapësira e bagazhit, ju vijnë në ndihmë shufrat paralele të kabinës. Përdoren për të lidhur mbi kabinë objekte voluminoze të tilla si biçikleta, skitë apo kajaku¹. Në ngjyrë të zezë apo argjendi të anodizuar, ky sistem vlen edhe pa ngarkesë, pasi thekson pamjen sportive të Touareg-ut tuaj.

Ju lutemi, siguroni gjithmonë si duhet ngarkesën tuaj.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team