Mësoni mënyra të reja.

Eksterieri

Touareg i ri kombinon dimensionet e SUV me linjat e pastra, proporcionet dinamike dhe elegancën plot stil.
I madh, i fuqishëm, sovran: Karakteri i fuqishëm i Touareg-ut duket fillimisht tek pjesa ballore dominante. Grila vertikale bashkohet me fenerët, lamelat e kromuara shtrihen nga qendra e logos Volkswagen deri mbi xhamat e fenerëve. Kofanoja e zgjatur shtrihet me linja të pastra dhe jep një pamje sportive.

Pjesa e pasme bind po ashtu: Pjesët anësore të theksuara dhe fenerët e pasmë të gjerë vënë në dukje pamjen progresive. Shkrimi "Touareg" qëndron plot vetëbesim në mes të pjesës së pasme. Pamja e spikatur dhe dinamike plotësohet me spolerin e zi të shndritshëm në kabinë dhe me marmitën e madhe të kromuar.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team