Mundësi krejtësisht të reja hapen për ju.

Easy Open/Close

Sa herë keni qëndruar para bagazhit me çantat plot dhe nuk keni pasur duar të lira për ta hapur atë? Funksioni praktik opsional "Easy Open", ju lejon të hapni derën e bagazhit pa pasur nevojë të lironi duart. Nëse mbani çelësin e makinës në xhep, një lëvizje e vogël me këmbë nën bagazh është e mjaftueshme dhe dera çkyçet e hapet. Edhe kapaku ndarës i bagazhit mund të mbyllet lehtë: thjesht shtypni butonin brenda.

Kapaku ndarës i bagazhit nuk mbyllet derisa të largoheni nga pjesa e bagazhit së bashku me çelësin ose pas 20 sekondash mungese aktiviteti. Pra, udhëtimi juaj fillon e përfundon në mënyrë të rehatshme.¹

Ju lutemi, siguroni gjithmonë si duhet ngarkesën tuaj.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team