Udhëtoni në distancën më të mirë.

ACC me Front Assist

Sistemi i kontrollit automatik të distancës ACC me kontrollin e shpejtësisë ju ndihmon të ruani një limit shpejtësie të paracaktuar1 dhe një distancë sigurie të përshtatshme nga automjeti që keni përpara.2  Kontrolli i shpejtësisë i zgjeron këto funksione në sisteme ndihmëse për shpejtësinë dhe kthesat. Nëpërmjet përcaktimit të kufijve zyrtarë të shpejtësisë, asistenti mund t'ju ndihmojë të shmangni tejkalimin e shpejtësisë.2 Krahas kësaj, sistemi përdor të dhënat e rrugës nga sistemi i navigimit për të përshtatur shpejtësinë e automjetit në kthesa, kryqëzime dhe rrethrrotullime.2 Kjo rrit komfortin e ngarjes dhe redukton konsumin e karburantit.

Kufizuesi i shpejtësisë ndihmon që shoferi të mos tejkalojë shpejtësinë1  maksimale2.

Deri në maks. 250 km/h.

Brenda kufijve të sistemit.//1//

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team