Sepse ju e vlerësoni që energjia përdoret me efikasitet.

Performanca.

Dëshironi të argëtoheni, por jo me çdo çmim? Motorët e benzinës TSI për T-Roc-un e ri bindin nga performanca dhe efikasiteti. Edhe me xhiro motorike të ulëta, përfitoni fuqi maksimale. Motorët ekonomikë TDI janë motorë nafte të pajisur me turbo dhe teknologji Common Rail të injektimit të karburantit. Janë veçanërisht pa zhurmë në operim dhe falë momenteve të larta të forcës, ofrojnë stil sportiv ecjeje.

Për T-Roc, merrni po ashtu motorë TSI¹ dhe TDI me transmision me të gjithë rrotat aktive 4MOTION, si dhe motorë TSI me menaxhim aktiv cilindri¹. Ai optimizon efikasitetin e motorit duke çaktivizuar dy cilindrat e brendshëm për konsum të ulët energjie. Udhëtoni normalisht dhe mund të shikoni në ekranin multifunksional se në cilin regjim është motori.

Do të prezantohet në një datë të mëvonshme.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Konfident. Nga fillimi. T-Roc i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team