Qëndroni të sigurt në rrugë të ngarkuara.

Front-Assist me funksionin e frenimit emergjent City.

Ndonjëherë ndodh diçka e papritur, ndaj kërkohet një frenim emergjent. Në raste të tilla, sistemi i monitorimit të ambientit "Front Assist", duke përfshirë frenimin emergjent City dhe zbulimin e këmbësorëve, mund të jetë i dobishëm. Nëse një situatë kritike gjatë drejtimit të mjetit zbulohet, brenda kufijve të sistemit, "Front Assist" paralajmëron shoferin me sinjal akustik e vizual dhe përgatit një frenim të mundshëm emergjent. Nëse situata delikate nuk kalon, sistemi fillon procesin e frenimit automatikisht, që, nëse është e nevojshme, zbut shpejtësinë e përplasjes. Gjatë procesit të frenimit, "Front Assist" mbështet shoferin dhe siguron që të përdoret forca maksimale e frenimit kur është e nevojshme.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Konfident. Nga fillimi. T-Roc i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team