Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

ID.5 tërësisht elektrike

Simbioza moderne e SUV dhe coupé.

Falë Konstruksionit Elektrik Modular, ID.5 kombinon linjat e dizajnit elegant si të një kupeje me funksionalitetin e një SUV modern dhe performancën e një automobili elektrik të qëndrueshëm. 

ID.5 kombinon dizajnin sportiv-elegant të kupeve me cilësitë e familjes ID: ofron ndjenjën e hapësirës së re, kontrollin intuitiv, është i lidhur në mënyrë të plotë - dhe mund të përditësohet "over-the-Air". Kjo thekson aftësinë e Volkswagen në fushën e softuerit. Dizajni i lartë i kupeve dallon ndjeshëm nga prezantimi i makinave konvencionale - dhe është kështu unik në segmentin e tij. Zbuloni drejtimin elektrik të qëndrueshëm në një formë frymëzuese.

Emocionuese në shikim të parë

Dizajni i SUV-Coupé

ID.5 shfaqet si një kros-over elektrik progresiv që kombinon forcat e një SUV-i me siluetën e një kupeje që nga shikimi i parë. E veçanta: Aerodinamika e shkëlqyeshme e dizajnit avantgardit redukton rezistencën e ajrit, rrit efikasitetin e energjisë dhe rrit kështu edhe autonominë. Por në brendësi, një koncept hapësinor inteligjent i ndërtuar me teknologji të kompaktuar të motorit elektrik ju pret - dhe kështu keni shumë hapësirë për atë që ju sjell në përditshmëri. 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team