App-Connect

Përdorni aplikacionet tuaja edhe në Volkswagenin tuaj të ri

Dëshironi të përdorni aplikacionet për smartphone në automjet? Falë App-Connect, kjo është më e lehtë se kurrë. Ju mundëson që të përdorni aplikacione dhe përmbajtje të zgjedhura direkt në Volkswagen tuaj. Ato transferohen në ekranin e sistemit të informacionit dhe mund të operohen lehtësisht dhe qartë në fushën tuaj vizuale. Kjo e bën shumë të lehtë për shembull për të hyrë në muzikë, lajme, harta ose libra audio. Volkswagen ofron tre opsione për lidhjen e telefonave inteligjentë me mundësi të shumta: Apple CarPlay ™, Android Auto ™ nga Google dhe MirrorLink®. Mund të përdorni edhe Apple CarPlay ™ dhe Android Auto ™ nga Google pa kabëll*. Për të shmangur shpërqendrimin, vetëm aplikacionet e certifikuara mund të hapen gjatë drejtimit. Në këtë kontekst, ju lutemi merrni gjithashtu parasysh që disa aplikacione nuk ofrohen për secilën nga tre teknologjitë dhe se disponueshmëria e këtyre teknologjive mund të ndryshojë nga vendi në vend.

Informacionet për pajtueshmërinë e telefonave inteligjentë mund të gjenden për Apple CarPlay ™ në https://www.apple.com/de/ios/carplay/, për Android Auto ™ në https://www.android.com/intl/de_de/ automatikisht / dhe për MirrorLink® në https://mirrorlink.com/.

 

*Në varësi të vendit, modelit dhe ofruesit të telefonit.

We Connect Start

Totalisht online me ID.4 tuaj

Shërbimet dixhitale të "We Connect Start" 1) kthejnë ID.4 e re në një makinë në rrjet, sepse automjeti juaj mund të jetë në internet përmes kartës SIM të instaluar përgjithmonë. Kështu janë në dispozicion në kohë reale, informacionet e trafikut, stacionet e tarifimit me statusin e shfrytëzimit, çmimet dhe kohën e hapjes. Me We Connect ID. Aplikacionin e duhur ju keni automjetin tuaj gjithmonë nën kontroll dhe smartphoni juaj kthehet në telekomandë. Për më tepër, ju gjithmonë qëndroni të aktualizuar në distancë në internet. Me ndihmën e aplikacionit, ju mund të shihni gamën e mbetur të automjetit tuaj, vendosni kondicionimin e ajrit dhe filloni dhe ndaloni procesin e karikimit. "We Connect Start" mund të përdoret falas për tre vjet në ID.4. Kështu që ju qëndroni të lidhur me automjetin tuaj - qoftë në rrugë apo nga divani.

1) Për të përdorur shërbimet We Connect, ju duhet një ID e llogarie përdoruesi Volkswagen dhe mund të hyni te We Connect Start me emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin. Për më tepër, një kontratë e veçantë We Connect Start duhet të lidhet online me Volkswagen AG. Pas dorëzimit të automjetit, ju keni 90 ditë kohë për të lidhur automjetin me ID-në We Connect regjistroni aplikacionin dhe përdorni shërbimet e We Connect Start falas për gjithë kohëzgjatjen e afatit të rënë dakord.
Përdorimi i shërbimeve mobile online nga We Connect Start bëhet i mundur përmes një lidhjeje të integruar të Internetit. Kostot shoqëruese të të dhënave të ndodhura brenda Evropës përballohen nga Volkswagen AG brenda kufijve së mbulimit të rrjetit.
Për përdorim falas të We Connect ID. App kërkohet një smartphone me një sistem operativ të përshtatshëm iOS ose Android dhe një kartë SIM me një opsion të dhënash me një kontratë ekzistuese ose të lidhur veçmas të telefonit celular midis jush dhe ofruesit të telefonit tuaj celular.
Disponueshmëria e shërbimeve individuale të përshkruara në paketë mund të ndryshojë nga vendi në vend. Shërbimet janë në dispozicion për periudhën e rënë dakord në kontratë dhe mund t'i nënshtrohen ndryshimeve në përmbajtje gjatë periudhës së kontratës. Më shumë informacion është në dispozicion në www.connect.volkswagen-we.com dhe nga partneri juaj Volkswagen. Për informacion mbi kushtet tarifore celulare, ju lutemi kontaktoni me ofruesin tuaj celular.

1) Brenda kufijve të sistemit. Shoferi duhet të jetë i gatshëm në çdo kohë për të anashkaluar sistemin e ndihmës dhe nuk lirohet nga përgjegjësia e tij për të drejtuar automjetin me kujdes. 2) Në lidhje me sistemin opsional të kyçjes dhe fillimit pa çelësa "Keyless Advanced" 3) deri në maksimumi 210 km/orë

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

100% SUV 100% elektrike ID.4 i ri

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team