Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

100% SUV 100% elektrike ID.4 i ri

Ideuar për gjëra të mëdha

Një koncept hapësire krejtësisht i ri, që ju jep liri. Performancë elektrike që frymëzon. Përdorimi është intuitiv dhe i lehtë.
ID.4 e re: e fortë si një SUV, e qëndrueshme si një ID.

Suporton, ndërlidh dhe hap mundësi të reja

Energjia elektrike ju çon përpara

Udhëtoni rehat për në zyrë në mëngjes, dërgoni fëmijët shpejt në shkollë dhe kthehuni përsëri në mbrëmje.  E gjitha kjo ndodh me vetëm një karikim të baterisë. Ju mund të zgjidhni nga 52 kWh përmbajtje e energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjeve të Pure dhe 77 kWh përmbajtje të energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjes Pro, me deri në 125 kW (Pure) dhe deri në 150 kW (Pro) maks.

e-Teknologji

Seti i montimit për tërheqjen e rimorkios

E pajisur me setin e montimit për tërheqjen e rimorkios

Hobi juaj kërkon një gamë të gjerë pajisjesh? Puna juaj është shumë larg? Nuk përbën asnjë problem për ID.4:

Seti opsional i montimit për tërheqjen e rimorkios eshtë krijuar për ngarkesa deri në 750 kg (pa frenim) ose 1000 kg4) (me frenim). Kur nuk keni nevojë për setin e montimit për tërheqjen e rimorkios, mund ta palosni atë nën parakolp, vetëm me disa hapa të thjeshtë, në mënyrë që të mos jetë më e dukshme.

Komfort

Tavan panoramik

Pamje qiellore

Me sipërfaqen e madhe prej xhami që shtrihet pothuajse në të gjithë gjerësinë e tavanit, mund të shijosh pamje mahnitëse. Xhami termik me ngjyrë siguron gjithashtu temperatura të këndshme. Drita e diellit, të cilën mund ta kontrolloni me lehtësi duke përdorur kontrollin e zërit ju mbron nga rrezet e forta të diellit.

Komanda merret lehtësisht, në mënyrë të zgjuar. Gjithçka që duhet të bëni është të thoni: "Përshëndetje ID, më trego yjet"!

Komfort

 

Pranë sallonit të Volkswagen Albania. Provoni ID.4 tani

Ju duhet të përjetoni vetë elektro mobilitetin, në mënyrë që të krijoni një ide rreth tyre pas përvojës personale. Tani mund të provoni të ngisni ID.4 plotësisht elektrike pranë Volkswagen Albania.

Info për fuqinë e motorit

Fuqia maksimale e dobishme e ID.4 Pro Performance është 150 kW (204 PS). Me ID.4 Pure fuqia maksimale e dobishme është 109 kW (148 PS), me ID.4 Pure Performance 125 kW (170 PS).

Paketa e opsioneve të ID.4

Paketa e informacionit dhe argëtimit
 • Sistem navigimi "Discover Pro"
 • Mbajtëse telefonike "Comfort" me funksionin e karikimit induktiv
Paketa Plus e informacionit dhe argëtimit
 • Sistemi i navigimit "Discover Pro Max", ekran 12 inç
 • Mbajtëse telefonike "Comfort" me funksionin e karikimit induktiv 
 • Ekran që shfaq informacion të projektuar
Paketa - Dizajn
 • Shirit i ndriçuar midis fenerëve
 • Dritaret e pasme të errësuara
 • Përshtatje dinamike e dritave të gjata "Dynamic Light Assist" për fenerët LED-Matrix
 • Fenerë LED-Matrix me ndezje automatike të dritave të gjata, ndriçim gjatë motit të keq dhe funksion përshëndetës
 • Dritat e pasme LED 3D dhe sinjale me ndriçim dinamik
Paketa - Dizajni Plus
 • Shirit i ndriçuar midis fenerëve
 • Dritaret e pasme të errësuara me izolim termik dhe xham akustik
 • Përshtatje dinamike e dritave të gjata "Dynamic Light Assist" për fenerët LED-Matrix
 • Fenerë LED-Matrix me ndezje automatike të dritave të gjata, ndriçim gjatë motit të keq dhe funksion përshëndetës
 • Dritat e pasme LED 3D dhe sinjale me ndriçim dinamik
 • Tavan panoramik
Paketa-Komfort
 • Sistemi i kondicionimit të ajrit "Air Care Climatronic" me filtër kombinimi aktiv, klimatizim të palëvizshëm dhe kontroll të temperaturës me 2 zona
 • 2 fole karikimi USB-C në konsolën e pasme qendrore
 • Timon shumëfunksional me ngrohje dhe me butona me prekje 
 • Konsolë qendrore me hapësirë magazinimi të ndriçuar me mbulese, 2 mbajtëse gotash, me përdorime të ndryshueshme
 • Sedilet e përparme me ngrohje
 • Xhami i përparm me xham sigurie , me ngrohje, izoluese e zhurmës dhe që reflekton rrezet infra të kuqe
 • Sprucatorët larës të xhamave të përparmë me ngrohje automatike
Paketa - Komfort Plus
 • 2 fole karikimi USB-C në konsolën e pasme qendrore
 • Timon shumëfunksional me ngrohje dhe me butona me prekje 
 • Konsolë qendrore me hapësirë magazinimi të ndriçuar me mbulesë, 2 mbajtëse gotash, me përdorime të ndryshueshme
 • Sedilet e përparme me ngrohje
 • Xhami i përparm me xham sigurie , me ngrohje, izoluese e zhurmës dhe që reflekton rrezet infra të kuqe
 • Sprucatorët larës të xhamave të përparmë me ngrohje automatike
 • Dyshemeja e bagazhit e lëvizshme
 • Rrjetë ndarëse
 • Rrjetë fiksuese për bagazhet
 • Sistemi i kondicionimit të ajrit "Air Care Climatronic" me filtër kombinimi aktiv, klimatizim të palëvizshëm dhe kontroll të temperaturës me 3 zona
Paketa Asistencë
 • Kamera e pasme "Rear View"
 • Sistem mbyllje dhe ndezje "Keyless Access", me siguresë emergjence
 • Sistem alarmi me sensorë lëvizje, Back-up-Horn dhe mbrojtje nga karrotreci
 • Sistemi proaktiv i mbrojtjes së personave në bashkëpunim me "Front Assist"
 • Dorezat e dyerve me ndriçim
Paketa Asistencë Plus
 • Kamera e pasme "Rear View"
 • Sistem mbyllje dhe ndezje "Keyless Access", me siguresë emergjence
 • Dorezat e dyerve me ndriçim
 • Sistem alarmi me sensore levizje, Back-up-Horn dhe mbrojtje nga karroatreci
 • Sistemi proaktiv i mbrojtjes së personave në bashkëpunim me "Front Assist"
 • Asistent shoferi "Travel Assist", sistemi i paralajmërimit të largimit nga korsia "Assist Lane" dhe "Emergency Assist"
 • Assistent për ndryshim korsie "Side Assist"
 • Pamje terreni "Area View"
 • "Easy Open & amp; Close" - porta e pasme me hapje dhe mbyllje të kontrolluar nga sensori, me zhbllokim në distancë
Paketa - Sport Plus
 • Kontrolli adaptiv i ngarjes së makinës DCC duke përfshirë variantet e profilit të drejtimit
 • Drejtim progresiv
Paketa e stilimit të sallonit të brendshëm
 • Bordi i kroskotit Komfort
 • Panelet qendrore të sediljeve të përparme dhe sediljeve të pasme në Mikrovlies "ArtVelours"
 • Ndriçim ambienti me 30-ngjyra
 • Pedale prej çeliku inox në modelin "Play/Pause"
 • Mbështetësja e sediljes së pasme e palosshme në mënyrë asimetrike, me mbështetëse qëndrore, mundësi ngarkimi i plotë, 2 mbajtëse godash
 • Veshja e dyerve dhe paneleve anësore, mbuluar në lëkurë sintetike
Paketa Plus - Sallon i brendshëm
 • Bordi i kroskotit Komfort
 • Panelet qendrore të sediljeve të përparme dhe sediljeve të pasme në Mikrovlies "ArtVelours"
 • Ndriçim ambienti me 30-ngjyra
 • Pedale prej çeliku inox në modelin "Play/Pause"
 • Mbështetësja e sediljes së pasme e palosshme në mënyrë asimetrike, me mbështetëse qëndrore, mundësi ngarkimi i plotë, 2 mbajtëse godash
 • Mbështetëse kurrizi dhe mezi te rregullueshme me ajer dhe funksion masazhi.
 • Sedilet e përparme me ngrohje
 • Sedile-ergoActive para, me rregullim elektrik, Memory-Funktion dhe mbështetje rrëshqitëse e këmbëve
Paketa Top Sport Plus - Sallon i brendshëm
 • Bordi i kroskotit Komfort
 • Panelet qendrore të sediljeve të përparme dhe sediljeve të pasme "ArtVelours"
 • Ndriçim ambienti me 30-ngjyra
 • Pedale in Edelstahl, im "Play/Pause" Design
 • Mbështetësja e sediljes së pasme e palosshme në mënyrë asimetrike, me mbështetëse qëndrore, mundësi ngarkimi i plotë, 2 mbajtëse godash
 • Mbështetëse kurrizi dhe mezi te rregullueshme me ajer dhe funksion masazhi.
 • Sedilet e përparme me ngrohje
 • Sedile-ergoActive para, me rregullim elektrik, Memory-Funktion dhe mbështetje rrëshqitëse e këmbëve
 • Sedilet e përparme sportive me mbështetëse të integruara 

Të dhënat kryesore të ID.4

Modell ID.4 Pure ID.4 Pure Performance ID.4 Pro Performance
Max. Leistung 109 kW (148 PS) 125 kW (170 PS) 150 kW (204 PS)
Batterie 52 kWh 52 kWh 77 kWh
Beschleunigung (0 - 100 km/h) 10,9 Sek. 9,0 Sek. 8,5 Sek.
Reichweite (lt. WLTP bis zu) 346 km 346 km 522 km

e-teknologji

Performanca dhe distanca

Energjia elektrike ju çon më përpara

Udhëtoni rehat në zyrë në mëngjes, shkoni në punë dhe shijoni një udhëtim në fundjave me bagazhe të plota. Mund të niseni direkt pas punës - nuk ka problem me ID.4. Me ID.4 Pro Performance, keni një bateri me energji neto të 77 kWh, e cila përshkon një distancë praktikisht 360-520 km, si dhe fuqi maksimale të dobishme prej 150 kW.

 

Karikimi

I furnizuar plotësisht me rrymë karikimi

Avantazhi i automjeteve elektrike: Ju mund të karikoni pothuajse kudo. Në shtëpi, mund të karikoni me rrymë alternative (karikim AC) në prizën e shtëpisë, ose me Wallbox opsionale të karikimit. Shumë stacione të karikimit publik në pikat e karburantit dhe autostradat gjithashtu ofrojnë karikim të shpejtë me rrymë të drejtpërdrejtë (karikim DC). Këtu mund të karikoni deri në 125 kW në versionin Pro.

 

Pompë nxehtësie

E fortë për distanca: pompa e nxehtësisë në ID.4

Në ID.4 e re, plotësisht elektrike, një pompë nxehtësie opsionale siguron ngrohje me efikasitet të energjisë së brendshme. Kjo do të thotë që kërkohet më pak energji nga bateria.

 

Dizajni

Pamja e jashtme

Funksionaliteti në formën e tij më të bukur

Një SUV urban me një koncept të shkëlqyeshëm të dizajnit dhe këndin e kthimit të një makine të vogël:

ID.4 e re tregon sa tërheqës mund të jetë elektromobiliteti. Me disqe të plota me formë të përkryer 18 inç ose opsionale 19 deri në 21 inç, mbajtëse tavani për bagazh shtesë, doreza që futen brenda derës për aerodinamikë të përmirësuar, drita opsionale 3D LED me sinjale dinamike dhe një tipar tjetër shumë të veçantë: një shirit drite opsional, i cili shtrihet në logon e ridizenjuar të Volkswagen në pjesën e përparme dhe të pasme.

Salloni brenda

Mirësevini në Hapësirën e Hapur

Pjesa e brendshme e ID.4 së re është krijuar në mënyrë aq inteligjente dhe bujare sa ju ofron juve dhe familjes tuaj një ndjenjë mbresëlënëse të hapësirës. Do ta vini re këtë sapo të hyni: shumë hapësirë për këmbët, një konsol qëndror i rregullueshëm dhe vende të rehatshme, opsionalisht me rregullim elektrik dhe funksion të kujtesës. Ekziston gjithashtu një ekran qëndror me prekje, me madhësi deri në 30.5 cm (12 inç) dhe një timon shumëfunksional me kontrolle. Ndriçimi i ambientit në ngjyrat tuaja të zgjedhura nënvizon karakterin e sallonit. Së bashku me tavanin panoramik opsional, ju mund të shijoni një udhëtim të relaksuar. 

Ndriçimi i ambientit

Dritë për çdo gjendje shpirtërore

Jepini ID.4 tuaj shumë personalitete. Zgjidhni midis dhjetë ngjyrave standarde (opsionale janë 30 ngjyra të mundshme) dhe bëjeni sallonin e brendshëm të ndriçojë. Ndriçimi i ftohtë ose i ngrohtë - është në dorën tuaj.

Përshëndetje

Ju përshëndes personalisht

ID.4 e re mund t'ju njohë. Sapo t'i afroheni me çelësin e automjetit tuaj me sistemin e mbylljes opsionale pa çelës "Keyless Access", makina juaj ju përshëndet duke ndezur feneret me dritat IQ.LIGHT-LED-Matrix. Në mënyrë që të shkoni te automjeti juaj nga dera e shtëpise dhe mbrapsht, funksionet "Leaving home"- dhe "Coming home"" ndriçojnë rrugën me një projeksion të dritës. Drita ID. Light interaktive ju mirëpret brenda, përpara se tingulli i ndezjes së makinës t'ju shtojë deshirën për t'u nisur. Kur largoheni nga ID.4, ajo ju thotë lamtumirë me një sinjal drite dhe tingull.

Dizajni i ngjyrave

Thjesht i pakrahasueshëm

Me paketën opsionale Exterieur Style, ID.4 ju ofron shumë hapësirë për të shkëlqyer nga jashtë, për shembull me ngjyrën tuaj të preferuar. Karakteristikë e veçantë: bojë metalike opsionale sipas zgjedhjes suaj, me tavan të zi, si dhe kornizë tavani argjendi. Një kombinim ngjyrash që luan me kontrastet. Ashtu si vetë ID.4.

Komfort

Tavan panoramik

Pamje qiellore

Me sipërfaqen e madhe prej xhami që shtrihet pothuajse në të gjithë gjerësinë e tavanit, tavani panoramike prej xhami opsionale tërheq shikimet. Edhe më e bukur është pamja e papenguar e qiellit. Xhami termik me ngjyrë gjithashtu siguron temperatura të këndshme. Drita e diellit, të cilën mund ta kontrolloni me lehtësi duke përdorur kontrollin e zërit, për shembull, mbron nga rrezet e diellit të forta. Thuaj "Përshëndetje ID. Më trego yjet" dhe mbulesa e tavanit do të hapet.

Realiteti i stimuluar me anë të ekranit projektues

Navigim inovator

Në ID.4 ju mund të vëzhgoni se çfarë është e rëndësishme. Ekrani opsional i realitetit të stimuluar projekton informacione të rëndësishme direkt në fushën e shikimit të xhamit. Falë teknologjisë së realitetit të stimuluar, ju mund të shihni lundrimin në korsi pikërisht aty ku duhet të ecni ose të ktheheni. Në këtë mënyrë, ju do të arrini në destinacionin tuaj më të relaksuar pa i hequr sytë nga rruga.

ID. Light

Komunikim përmes dritave

Me ndihmën e ID. Light, ID.4 juaj gjithashtu komunikon vizualisht dhe, së bashku me sistemin e navigimit, ju ndihmon të kaloni trafikun më të qetë. Makina ju përshëndet dhe përkthen informacionet nga sistemet tuaja të informacionit dhe argëtimit në sinjale të lehta që ju drejtojnë nëpër trafik në një mënyrë më të relaksuar. Sapo të përdorni kontrollin e zërit, do të merrni reagime mbi zërin tuaj përmes ID. Light. Dhe kur largoheni nga ID.4, ID. Light ju thotë lamtumirë me një përshëndetje lamtumire - me sinjale drite.

Asistenti zanor

Thuajini "Hello“ ID.4 tuaj

Mos lejoni që të hutoheni nga butonat ose çelsat gjatë drejtimit. Mbani sytë në rrugë dhe përdorni kontrollin intuitiv të zërit për të kontrolluar lehtë p.sh. radio, sistemi opsional i navigimit ose telefoni juaj. Thjesht thuaj "Hello ID". - dhe sistemi do t'ju kuptojë.

Keyless Access

Një hyrje e rehatshme

Falë opsionit opsional "Keyless Access" ID.4 gjithashtu njeh çelësin e automjetit tuaj në xhep dhe hapet sapo dora juaj afrohet te doreza e derës. Falë opsionit "Easy Open & Close", një lëvizje e vogël e këmbës suaj poshtë pjesës së pasme të automjetit është e gjitha që duhet për të hapur ose mbyllur derën elektrike. Siç mund ta shihni, shumë gjëra bëhen më të lehta me teknologjitë inovative.

Seti i montimit për tërheqjen e rimorkios

E përshtatur për pajisjet tuaja

Hobi juaj kërkon një gamë të gjerë pajisjesh? Profesioni juaj kërkon shume transport? Nuk ka aspak problem për ID.4: Seti opsional i montimit për tërheqjen e rimorkios eshtë krijuar për ngarkesa deri në 750 kg (pa frenim) ose 1000 kg4) (me frenim) Kur nuk keni nevojë për setin e montimit për tërheqjen e rimorkios, mund ta palosni atë nën parakolp vetëm në disa hapa të thjeshtë në mënyrë që të mos jetë më e dukshme.

Sistemet e suportit tek ID.4

Siguria

Ndihma në korsi

Mbrapa tek përmbledhja

Ndihma në korsi

Sistemi i paralajmërimit të largimit nga korsia mund të ndihmojë që automjeti të mos rrezikojë daljen prej saj.

Asistenti i përparmë

Mbrapa tek përmbledhja

Asistenti i përparmë

Asistenti i frenimit emergjent, duke përfshirë funksionin e frenimit në kthesë dhe korigjimin e rrëshkitjes, mund të ndihmojë në shmangien e aksidenteve.

ACC

Mbrapa tek përmbledhja

ACC

Kontrolli i distancës "stop & go“ me kufizues të shpejtësisë:
- Vlerësimi i të dhënave të navigimit dhe shenjave të trafikut.
- Para kthesave, rrethrrotullimeve, shenjave të kufizimit të shpejtësisë dhe zonave të ndërtuara, ACC mund të ulë automatikisht shpejtësinë.

Asistenti ekonomik

Mbrapa tek përmbledhja

Asistenti ekonomik

Njofton shoferin kur duhet të heqë këmbën nga pedali i djathtë për arsye të efikasitetit.

Asistenti i udhëtimit

Mbrapa tek përmbledhja

Asistenti i udhëtimit

Mund të mbajë distancën nga automjeti përpara dhe ID.4 në mes të korsisë.

Asistenti i emergjencave

Mbrapa tek përmbledhja

Asistenti i emergjencave

Ai mund ta bëjë të ndalojë ID.4 në një rast urgjence.

Edhe më shumë rreth ID.4

ID.4 të bën surprizon me inteligjencën e saj. Sigurisht, në paketë shoqërohet me pamje elegante!

Opsionet e ID.4

I lidhur me rrjetin

Mbrapa tek përmbledhja

Informacion dhe argëtim

Mbrapa tek përmbledhja

5 yjet e saj ju japin siguri.

Në provën Euro NCAP, automjetet e reja testohen në mënyrën më të vështirë: me teste përplasjeje, por edhe me shumë prova të tjera që kontrollojnë sigurinë. Eshtë qetësuese të dish që ID.4 mori 5 yje për sa i përket sigurisë. ID.4 - Makinë e sigurt!

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team