Radio

Dëgjoni me këndshëm

Një radio që e bën çdo udhëtim edhe më të gjallë. Qoftë me muzikë apo informacion emocionues. Me sistemin e navigimit të gjithanshëm, opsional "Discover Pro", ju keni qasje në shërbimet në internet të celularëve nga We Connect Start dhe shijoni sinjalin e radios dixhitale të pastër si kristali përmes DAB +. Smartphoni juaj është në duar të mira në raftin e integruar për lidhje telefonike "Comfort" dhe mund të karikohet atje në mënyrë induktive. 

Navigimi parashikues

Nga radio bëhet Navigator

Shtimi i navigimit për radion tuaj: sistemi i navigimit i vetë-mësues kujton destinacionet e vizituara shpesh dhe rrugët e preferuara nëse dëshironi. Edhe pa hyrë përsëri në destinacion, sistemi analizon itineraret në sfond, ju informon për ndërprerjet e trafikut dhe sugjeron rrugë alternative.

Aktualizimi i hartës

Përditësim i hartave online - gjithmonë të aktualizuara

Me ID.4 e re mund të mbani të aktualizuara hartat tuaja të navigimit shumë lehtë: Disa herë në vite do të gjeni aktualizimet më të fundit në data bazën tonë të të dhënave. Falas dhe me seksione të aktualizuara të hartave të rajoneve në të cilat udhëtoni shpesh. Sistemi i informacionit dhe argëtimit të ID.4 aktualizon materialin e hartës automatikisht dhe në intervale të rregullta. Kur ngasni makina në zona të reja, aktualizimet e reja parashikohen dhe instalohen në sfond. E vetmja gjë që ju nevojitet është një kontratë We Connect Start 1) në mënyrë që të jeni të lidhur në internet.

1) Për të përdorur shërbimet We Connect, ju duhet një ID e llogarie përdoruesi Volkswagen dhe mund të hyni te We Connect Start me emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin. Për më tepër, një kontratë e veçantë We Connect Start duhet të lidhet online me Volkswagen AG. Pas dorëzimit të automjetit, ju keni 90 ditë kohë për të lidhur automjetin me ID-në We Connect regjistroni aplikacionin dhe përdorni shërbimet e We Connect Start falas për gjithë kohëzgjatjen e afatit të rënë dakord.
Përdorimi i shërbimeve mobile online nga We Connect Start bëhet i mundur përmes një lidhjeje të integruar të Internetit. Kostot shoqëruese të të dhënave të ndodhura brenda Evropës përballohen nga Volkswagen AG brenda kufijve së mbulimit të rrjetit.
Për përdorim falas të We Connect ID. App kërkohet një smartphone me një sistem operativ të përshtatshëm iOS ose Android dhe një kartë SIM me një opsion të dhënash me një kontratë ekzistuese ose të lidhur veçmas të telefonit celular midis jush dhe ofruesit të telefonit tuaj celular.
Disponueshmëria e shërbimeve individuale të përshkruara në paketë mund të ndryshojë nga vendi në vend. Shërbimet janë në dispozicion për periudhën e rënë dakord në kontratë dhe mund t'i nënshtrohen ndryshimeve në përmbajtje gjatë periudhës së kontratës. Më shumë informacion është në dispozicion në www.connect.volkswagen-we.com dhe nga partneri juaj Volkswagen. Për informacion mbi kushtet tarifore celulare, ju lutemi kontaktoni me ofruesin tuaj celular.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

100% SUV 100% elektrike ID.4 i ri

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team