Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

ID.4 GTX tërësisht elektrike

Performanca elektrike përputhet me dizajnin ekskluziv

Funksionimi i të gjitha rrotave

Kënaqësi ngarje SUV

Në rrugë në shumë shtigje: Ngarja sportive me të gjitha rrotat e ID.4 GTX ju ndihmon të arrini destinacionin tuaj. Fuqia e motorit të tij shpërndahet në të katër rrotat sipas nevojës. Një tërheqje e mirë dhe drejtimi i përmirësuar i korsisë, edhe në terrene të lirshme ose të rrëshqitshme, sigurohen nga rregullimet e aktivizuara nga profili ekskluziv i vozitjes "Traction"1).

Performancë

Vollelektrische Performance

Der ID.4 GTX bringt vollelektrischen Fahrspaß mit einer Beschleunigung von 0 auf 60 km/ h in nur 3,2 Sekunden und von 0 auf 100 km/h in nur 6,2 Sekunden auf ein neues Level. Kein Schalten, kaum Verzögerung - einfach losfahren und Gänsehaut pur erleben. Dank einer Reichweite von bis zu 480 km2) kommen Sie zudem entspannt durch den Tag oder raus in die Natur. Und mit maximal 180 km/h lassen Sie dabei nicht nur den Alltag hinter sich.

Drejtimi progresiv dhe pezullimi sportiv

Projektuar për kënaqësinë e ngarjes së makinës

ID.4 GTX qëndron për sportivitet. Për t'ju bërë të ndiheni të tillë, ajo ka një pezullim sportiv me sinkronizimin e ngushtë të burimeve dhe stabilizatorëve. Përveç kësaj, reagimi i optimizuar drejtues i sistemit rrit dinamikën e vozitjes. Kjo siguron një përvojë veçanërisht të drejtpërdrejtë të ngarjes dhe akoma më argëtuese, sidomos kur nget makinën me një stil sportiv ose në rrugë gjarpëruese.

Thjeshtësi në ngarkim.

Thjeshtësi në ngarkim.

Hobi apo profesioni yt kërkon pajisje të mëdha? Pa problem, sepse ID.4 GTX vjen me një opsion që paloset elektrikisht. Falë të gjitha rrotave, ajo është projektuar për ngarkesa deri në 1,200 kg. 

MEB - Pajisje modulare për drajverin elektrik

Hapësirë e lartë klasi

Qoftë makinë qyteti, SUV ose hapësirë 5-vendëshe: pajisja modulare elektrike e ngarjes, MEB, është baza e shumë modeleve - duke përfshirë edhe ID.4 GTX e ri. Platforma inovative e automjeteve është projektuar posaçërisht për makinat elektrike dhe shfrytëzon në mënyrë optimale mundësitë e kësaj teknologjie.  Kjo do të thotë se ID.4 GTX juaj bindet me hapësirë të kryqëzuar.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team