Klimë e mirë udhëtimi për të gjithë

Pasagjerët e duan ajrin më të freskët ndërsa ju e dëshironi më të nxehtë? Me kontrollin me tri zona, temperaturat në sediljen e shoferit, sediljen e pasagjerit anësor dhe sediljen e pasme mund të vendosen në mënyrë të pavarur nga njëra-tjetra. Falë kontrollit intuitiv me prekje, mund të kontrolloni lehtësisht sistemin e klimës "Air Care Climatronic" që vjen si pajisje standard nisur nga  Tiguan LIFE. Sistemi i klimës mund të bëjë më tepër: Shpejtësia e ventilatorit mund të ulet automatikisht në varësi të shpejtësisë së ecjes dhe të kritereve të tjerë për të pakësuar vëllimin e kondicionimit të ajrit. Një filtër karboni i aktivizuar mban larg pasagjerëve elementet e padëshiruara si poleni, sporet e kërpudhave, pluhurin e imët dhe alergenët e tjerë. Dhe kur aktivizohen fshirëset e xhamit, ose kur vendoset marshi indietro, sistemi kalon automatikisht në riqarkullim ajri. Kjo siguron një klimë të mirë udhëtimi.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team