U shton vlerë aplikacioneve tuaja

Aplikacionet dhe përmbajtja mund të përdoren në mënyrë praktike me opsionalin App-Connect.¹⁾ muzikë, lajme, harta ose libra audio transferohen në ekranin e sistemit të infoargëtimit dhe mund të shfaqen në fushëpamjen tuaj. Janë të disponueshme tre ndërfaqe për lidhjen e smartfonëve: Apple CarPlay™, Android Auto™ nga Google dhe  MirrorLink®. Tejet praktik: përdorimi i Apple CarPlay™ dhe Android Auto™ nga Google me mundësi lidhje pa tel  për sistemin e navigimit "Discover Media" dhe "Discover Pro" si dhe radion "Ready 2 Discover".

1) App-Connect përfshin teknologjitë Apple CarPlay™, Android Auto™ dhe MirrorLink®. Për të shmangur shpërqendrimin, vetëm aplikacionet e certifikuar mund të hapen gjatë ecjes. Ju lutemi, vini re gjithashtu në këtë kontekst, se disa aplikacione nuk ofrohen për secilën nga tri teknologjitë dhe disponueshmëria e këtyre teknologjive mund të ndryshojë nga shteti në shtet. Informacionet mbi kompatibilitetin e smartfonëve gjenden në faqen www.volkswagen.de/mobiltelefon si dhe për Apple CarPlay™ në https://www.apple.com/de/ios/carplay/, për  Android Auto™ në https://www.android.com/intl/de_de/auto/ dhe për MirrorLink® në https://mirrorlink.com/. 

Aplikacionet dhe përmbajtja mund të përdoren në mënyrë praktike me opsionalin App-Connect.2 muzikë, lajme, harta ose libra audio transferohen në ekranin e sistemit të infoargëtimit dhe mund të shfaqen në fushëpamjen tuaj. Janë të disponueshme tre ndërfaqe për lidhjen e smartfonëve: Apple CarPlay™, Android Auto™ nga Google dhe  MirrorLink®. Tejet praktik: përdorimi i Apple CarPlay™ dhe Android Auto™ nga Google me mundësi lidhje pa tel  për sistemin e navigimit "Discover Media" dhe "Discover Pro" si dhe radion "Ready 2 Discover".

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team