Që të mos mposhteni nga lodhja.

Zbulimi i lodhjes

Imagjinoni të lodheni gjatë një udhëtimit të gjatë në rrugë të drejtë dhe monotone. Mbani timonin fort dhe e ktheni vetëm në momentin e fundit. Sistemi i detektimit të lodhjes regjistron këtë sjellje atipike ecjeje dhe reagon menjëherë.¹  Aktivizohet një sinjal akustik dhe një mesazh në monitorin multifunksional ju këshillon të pushoni.

Sistemi i detektimit të lodhjes ju inkurajon që të vazhdoni udhëtimin pas një pushimi, në mënyrë që të arrini në siguri të plotë në shtëpi. Tek Polo GTI, kjo pajisje është standarde.

Brenda kufijve të sistemit.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Polo GTI

Tre shkronja që nuk kanë fjalë.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team