Kështu ju ndihmon Polo-ja juaj në ndryshimin e korsisë dhe daljes nga parkimi.

Sensori "Blind Spot"

Çdo mësues autoshkolle jua mëson: Me pasqyrën e kabinës mund të shihni automjetet në këndin e verbër. Tani për Polo GTI, ekziston si opsion edhe sensori "Blind Spot". Sapo një tjetër automjet të gjendet në këndin e verbër, një dritë LED në pasqyrën e jashtme informon shoferin për rrezikun e mundshëm.* Nëse vazhdoni të ndizni sinjalin e kthesës, drita LED në pasqyrën e xhamit vazhdon të pulsojë dhe tërheq vëmendjen për rrezikun. Sensori opsional "Blind Spot" funksionon me një shpejtësi nga 15 km/h dhe ofrohet në kombinim me asistentin e parkimit.

Asistenti i parkimit ndihmon në parkimin mbrapsht.¹ Nëpërmjet sensorit në prapakolp, sistemi monitoron trafikun prapa automjetit. Kur afrohet në mënyrë kritike një automjet, një tingull sinjalizues dhe një tregues ju paralajmëron në ekranin e radios ose të sistemit të navigimit. Nëse nuk reagoni, sistemi mund të zbusë, ose në rastin më të mirë, të shmangë pasojat e mundshme të një përplasjeje me anë të shtypjes së frenave.

Brenda kufijve të sistemit.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Polo GTI

Tre shkronja që nuk kanë fjalë.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team