Bashkëpunim eficent.

Plug-in-Hybrid.

Passat GTE (konsumi i karburantit në l/100 km: i kombinuar 1,8-1,7; konsumi i energjisë elektrike në kWh/100 km: i kombinuar 13,9-13,4; emetimet CO2 në g/km: i kombinuar 40-38, klasa e eficencës: A+)1 është një Plug-in-Hybrid. Mbështetet nga një motor elektrik dhe një agregat TSI. Kështu mund të shijoni të gjitha avantazhet e mobilitetit elektrik, pa kompromis.

Niseni Passat GTE në regjimin elektrik pa zhurmë dhe emetime, kur funksionon vetëm motori elektrik. Falë përshpejtimit linear, një moment force prej 400 Nm është menjëherë e disponueshme. Nëse aktivizoni regjimin GTE që nga fillimi, kur ndizet edhe motori me djegie, Plug-in-Hybrid arrin një përshpejtim nga 0 - 100 km/h në vetëm 7,6 sekonda (limuzinë: 7,4 sekonda).

Kur arrini një shpejtësi prej 140 km/h, agregati TSI mbështet motorin elektrik dhe Passat GTE kalon në regjimin hibrid. Kjo ju mundëson të kapni shpejtinë më të lartë të tij prej 225 km/h.

Aktivizoni regjimin GTE me anë të butonit përkatës, kombinoni fuqinë e kombinuar të të dy motorëve. Kjo gjithashtu rezulton në një performancë sistemi prej 160 kW (218 kf), moment force maksimale prej 400 Nm si dhe mundësinë me "Boosten" për nxjerrë performancën e fundit të Passat GTE.

 

Të dhënat mbi distancën, konsumin dhe emetimet janë vlera të parashikuara.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Passat GTE i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team