Pa emetime lokale me shtypjen e një butoni.

E-Mode.

Passat GTE (konsumi i karburantit në l/100 km: i kombinuar 1,8-1,7; konsumi i energjisë elektrike në kWh/100 km: i kombinuar 13,9-13,4; emetimet CO2 në g/km: i kombinuar 40-38, klasa e eficencës: A+)1  fillon automatikisht në regjimin elektrik, E-Mode; me kusht që bateria të jetë e karikuar mjaftueshëm dhe temperaturat e jashtme të mos jenë shumë të ulëta. Bateria e fuqishme me voltazh të lartë prej jonesh litiumi furnizon automjetin tuaj me energji dhe mundëson rreth 70 kilometra (NEDC) drejtimi plotësisht elektrik, në ciklin e ri praktik WLTP deri në afro 55 km (limuzinë: afro 57 km). Kjo ju mundëson të udhëtoni në komfort, veçanërisht në qytet dhe në zonat e banuara, pa shkaktuar zhurma e emetime. Në të njëjtën kohë, E-Mode mundëson shpejtësi më të larta: Passat GTE arrin shpejtësinë deri në 225 km/orë në autostradë - me një moment force prej 400 Nm.

Ekzistojnë tre mënyra për të karikuar baterinë: karikimi standard me kabull për rrymë alternative 2,3kW, karikimi opsional, me kabull të përshtatshëm për rrymë alternative 3,6 kW, që redukton ndjeshëm kohën e karikimit, dhe Wallbox, që mund të instalohet sipas kërkesës suaj.

Të dhënat mbi distancën, konsumin dhe emetimet janë vlera të parashikuara.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Passat GTE i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team