Energjia, e rikonceptuar

Motorët

Një gamë e gjerë motorësh është në dispozicion për Golfin e ri: Motorët TSI, TDI, dhe TGI* për performancë të fuqishme me konsum tepër të ulët. Falë kombinimit të cilindratës së vogël, turbocharging dhe injektimin direkt, këta agregatë ofrojnë një fuqi të jashtëzakonshme. Përveç kësaj, për disa modele ka edhe menaxhim aktiv cilindri. Këtu, cilindrat fiken automatikisht kur nevojitet më pak energji. Funksionimi i qetë mbetet konstant.
Risi e rëndësishme: e-TSI me teknologji Mild-Hybrid. Një gjenerator startues mbështet motorin gjatë ndezjes dhe shpejtësisë së ulët. Frenimi dhe xhirot boshe përdoren për të karikuar baterinë me jone litiumi. Kjo ofron një reduktim të ndjeshëm të konsumit dhe emetimeve.

* Fillon më vonë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf 8 i ri

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team