VW Golf GTI:

Asistenti i parkimit "Park Assist"

Vetëm 80 cm hapësirë i mjaftojnë sistemit ndihmës "Park Assist" dhe ai e manovron Golf GTI "Performance" në vendin bosh. Madje, ai mund ta njohë vetë vendin bosh, duke ecur me një shpejtësi maksimale prej 40 km/h. Ai merr përsipër jo vetëm parkimin anësor duke ecur mbrapsht, por edhe parkimin duke ecur përpara në vendparkimet transversale dhe gjatësore, p.sh. në një parking të nëndheshëm, ku zakonisht hapësira është e kufizuar.

Ju shtypni friksionin, gazin dhe frenat, ndërsa sistemi ndihmës ju udhëzon përgjatë linjës ideale deri në vendparkim si dhe për daljen përsëri që aty. Ju mund të merrni drejtimin në çdo kohë me një prekje në timon, duke lëvizur marshin ose duke çaktivizuar butonin "Park Assist".

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI "Performance"

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team