Përfitoni më shumë performancë me kontroll të plotë.

I doni kthesat e ngushta? Golf GTI "Performance" ka sedilje sportive me faktorë kult të integruar. Përveç pajisjeve standarde të Golf GTI, ofron një bllokimi transversal të aksit para (VAQ), që stabilizon Golf GTI-në tuaj në rast rrëshqitjeje. Kështu mund të shijoni një kontroll veçanërisht të mirë kur drejtoni me stil sportiv. Dhe nuk është e gjitha: Ofron një fuqi mbresëlënëse 180 kW (245 hp) që i lejon Golf GTI "Performance" një përshpejtim nga 0 në 100 km/h në vetëm 6,4 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 250 km/h (e kufizuar). Sistemi i tij i frenimit, tepër i rëndësishëm me disqe frenash 340 mm në pjesën e përparme, theksohet me shkronja GTI në kllapat e kuqe të frenave.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI "Performance"

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team