Pavarësisht trafikut në ardhje, korsia juaj mbetet e mirë ndriçuar.

Jeni verbuar ndonjëherë nga dritat e gjata të automjeteve që vijnë përballë? Përgjatë një periudhe të shkurtër, shikimi juaj dëmtohet sepse sytë ekspozohen ndaj ndryshimeve ekstreme midis dritës dhe errësirës. Me kontrollin opsional dinamik të dritave të gjata "Dynamic Light Assist" nuk do të keni më nevojë të bëni ndryshime të rrezes së dritës. Sepse në errësirë të plotë dhe në shpejtësi prej 60 km/h e më shumë, rrezja e lartë jo vetëm që ndizet automatikisht, por edhe zbehet pjesërisht kur ka trafik në ardhje. Kështu, mund të udhëtoni gjithmonë me drita të gjata dhe të keni ndriçimin më të mirë të mundshëm të rrugës.

Kjo mundësohet nga një kamer në pjesën e pasqyrës së brendshme. Ajo mund të zbulojë automjetet që parakalojnë ose vijnë përballë dhe ia transmeton informacionin sistemit. Rrezja e dritës më pas maskohet në fener në një pikë të caktuar.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI "Performance"

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team