Për t'i bërë kthesat edhe më zbavitëse.

Kush do të mendonte se një pajisje elektronike bllokimi e diferencialit XDS mund të shkaktojë një buzëqeshje të madhe? Pikërisht kjo ndodh tek Golf GTI Performance. Sepse këtu, XDS që vjen si pajisje standard, siguron më shumë dinamikë, më shumë tërheqje dhe, mbi të gjitha, një ndjesi qetësuese në kthesa. Për shembull, shtimi preciz i presionit të frenave nga njëra anë e bën kthimin më sportiv, më të shpejtë dhe më të shënjestruar. Pra, nuk është çudi nëse cepat e gojës tuaj të ngrihen kur të shihni një gjarpërim rruge. Në rrugët me dredha, drejtimi progresiv i avancuar ju jep gjithashtu një nivel të shtuar të kontrollit dhe komfortit. Në fakt, shton dinamikën e drejtimit falë një përgjigjeje më direkte në sjelljen e drejtimit. Dhe në përdorimin e përditshëm, ka gjithashtu avantazh duke zvogëluar përpjekjen tuaj të drejtimit, kur parkoni, për shembull.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI "Performance"

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team