Merr kontrollin e mjetit, kur është më e mira.

Asistenti opsional i trafikut përdor funksione të provuar si rregullatorin automatik të distancës ACC dhe sistemin e paralajmërimit të ndryshimit të korsisë /"Lane Assist/" për t'ju mundësuar vijimin komod të drejtimit të automjetit në trafik. Kështu Golf GTI "Performance" ndjek automjetin përpara dhe kontrollon gazin e frenat automatikisht, brenda kufijve të sistemit. Automjeti qëndron më i sigurt në rrugë.


Sistemi opsional "Emergency Assist" aktivizohet automatikisht kur nuk ka aktivitet të drejtuesit dhe në mungesë të reagimit të tij, pavarësisht paralajmërimit. Më pas, sistemi tenton të riaktivizojë drejtuesin dhe të paralajmërojë pasagjerët e përdoruesit e tjerë të rrugës, duke shtypur frenat, me sinjale akustikë apo pulsim të dritave dhe duke bërë manovra të lehta brenda korsisë. Nëse drejtuesi nuk rimerr ende kontrollin e automjetit, ai ngadalësohet në mënyrë të kontrolluar. Kjo procedurë mundësin parandalimin e aksidenteve, brenda kufijve të sistemit.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie.

Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Golf GTI "Performance"

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team