up! tani me turbo-argëtim.

TSI

Këtu humori ngrihet: Motori 1.0 TSI ofron teknologji pionere për ecjen eficente. Motori i benzinës me injeksion të drejtpërdrejtë me turbokarikim (TSI), me kapacitet njëlitërsh dhe fuqie prej 66 kW (90 kf) ka një moment force maksimal prej 160 Nm të disponueshëm në vetëm 1.500 rpm. Tricilindërshi është motori më i fuqishëm dhe i parë turbo në serinë e modeleve up! Një përshpejtim nga 0 në 100 km/h në 9,9 sekonda dhe shpejtësi maksimale 185 km/h e bëjnë që të prekë performancat e ecjes së Golf GTI të parë. Efikasiteti i lartë i tij (4,4 l/100 km/analog 101g/km CO2) i mundëson kryerjen e deri në 800 km me një serbator plot. Për të theksuar dinamikën më të fortë, up! ka parakolp të mrekullueshëm me bordura të zeza më të mëdha para dhe një marmitë të kromuar të dukshme.

Shiritat e dekorit mund të shfaqin shenja degradimi dhe vjetërimi brenda 1 viti sidomos në rrezatim direkt të diellit, ose në klima shumë të nxehta pas 1 deri 3 vitesh. Nëse shiriti dekorativ mbetet për një kohë më të gjatë në automjet, mund të vihen re dallime vizuale mes lyerjes me bojë të mbrojtur nga shiriti dekorativ dhe zonës së pa mbuluar. Ju lutemi, informohuni mbi gamën bazë të pajisjeve ose në seri çmimin e automjetit tuaj përpara nënshkrimit të kontratës së blerjes. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë taksën standarde të konsumit (NoVA), 20% TVSH, tarifën e transportit dhe nuk marrin parasysh shtesat ose zbritjen e NoVA sipas nenit 6 të Ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë
Start Video

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team