Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

 

e-up! i ri
Tani me këste mujore 159 € 2

Më autonomi se kurrë. Më shumë pajisje me çmim më të mirë. Dhe më shumë opsione të dizajnit për ata që lëvizin me kohën: E-up i ri! E bën e-mobilitetin edhe më të lehtë. Dhe thjesht më mirë.

e-up! Për të gjithë

Jo për shumë kohë. Numërimi mbrapsht ka filluar dhe tregon se kur e-up! i ri është i konfigurueshëm.

Volkswagen në IAA

Bëhu mes të parëve që zbulon ID.3 tonë, së bashku me e-up! Dhe T-Roc Cabriole. Përjetoni modelet tona të reja dhe njihuni me dizajnet e markave tona të reja.

Do ta gjeni këtë dhe shumë karakteristika të tjera nga data 12-22 shtator në IAA në Frankfurt. Na vizitoni në Halle 3. Ju mirëpresim!

e-up! i ri ka shumë karakteristika. Ja tre me një shikim të shpejtë:

Autonomia

Më shumë se vetëm elektrik deri në destinacion

Konektiviteti

e-up! + Smartphone = Love

Jashtë

Dukshëm  "e"

Elektrik

Autonomia

Më shumë se thjesht elektrike deri në destinacion

Udhëtoni përsëri me energji blu! Falë motorit efikas elektrik, e-up-i i ri! rrit jo vetëm autonominë, por edhe kënaqësinë e të ecurit deri në 260 km3. Dhe jeni të lidhur si duhet gjatë rrugës: për shembull, me shumë stacione publike karikimi, që mund t'i gjeni lehtësisht nëpërmjet "maps+more"4 Në mbarë Evropën. Pastaj paguani tarifën e energjisë elektrike me Kartën Charge&Fuel. Por më e mira: Motori pa emetime lokale mbështet për reduktimin e CO2. Kjo ka efekt pozitiv për klimën. Më të shpejtët, përveçse sigurojnë bonusin mjedisor5  përfitojnë aktualisht edhe një subvencion financiar. 

Karikuar

Karikuar me përpikmëri

Lidheni dhe ndizeni - kështu funksionon karikimi i një makine elektrike. Zakonisht. e-up! e re jo vetëm që ju lejon për "karikim në çast", por ka edhe funksionin "karikim i vonuar". Çfarë është e mira? Në varësi të tarifës së energjisë elektrike, kursen para sepse, mund të përdorni, për shembull, një tarifë më të lirë nate për karikim. Për këtë, thjesht shkoni në e-Manager të aplikacionit "maps+more"4 ose We Connect, fusni orarin e dëshiruar të ndezjes, shtypni butonin "Mënyra e karikimit" në konsolën qendrore dhe lidheni automjetin me Wallbox. Udhëtimi tjetër mund të fillojë me përpikmëri në kohën e programuar.

Konektiviteti

Konektiviteti

e-up! + Smartphone = Love

Çfarë kanë të përbashkët këngët tuaja të preferuara, informacioni aktual i trafikut dhe telefonata gjatë drejtimit? Pikërisht, smartfonin tuaj! Së bashku me "maps+more dock"6  përfshirë aplikacionin falas të ridizenjuar për iOS dhe Android, e bën e-up! një makinë të lidhur me internetin në çdo kohë. Dhe me radion standarde "Composition Phone" me gjashtë altoparlantë kthehet në një Boombox lëvizës. Vetëm lidhni e-up! e ri dhe smartfonin tuaj dhe kaq. Asnjë pamje tjetër të ndërlikuar. Just plug & play.

Nisuni në zbulim të e-up! të ri.

Dizajn

Jashtë

Dukshëm „e“

E-up! i ri është prova se një makinë e vogël mund të arrijë gjëra të mëdha falë dizajnit të saj të freskët dhe minimalist. Dhe sigurisht për shkak të elektropajisjeve të saj dinamike. Mund ta dalloni nga larg me pjesën e përparme me dekorin blu dhe emblemë e integruar Volkswagen dhe dritat LED të mrekullueshme me nënshkrimin C.

Zgjidhni e-up!-in e ri! Style, një finiturë e bardhë ose e zezë e tavanit thekson më tepër lukun individual karakterizues - plotësuar nga pasqyrat e jashtme të zeza ose të bardha, xhamat e pasmë të errësuar, xhamin mbrapa të errësuar dhe disqet e aliazhit 15 inç "blade"7. Për e-up!-in e ri! Style, disqet opsionalë të aliazhit 16 inç "upsilon" janë gjithashtu të disponueshëm.

Brenda

Mirë se vini në zonën e komfortit

Dhe hapësira e brendshme? Këtu, sediljet me dizajnin "fusion" me mbështetëset e kokës pa tegel dhe pëlhura elegante "black cube" tërheq menjëherë vëmendjen. Detajet e mirëmenduara sigurojnë shumë komfort dhe përdorim praktik, të voglat dhe të mëdhatë. Varësja që është si pajisje standard në sirtarin e dorezave, për shembull, e bën të dalë jashtë kohe pyetjen "Ku ta vendos çantën e dorës?" dhe falë hapësirës variable të ngarkesës, bën që të ketë vend edhe për një çantë shtesë në blerjet e radhës.

E-up i ri! Stili shkon një hap më tej: për shembull me sediljet me dizajnin "cross" të panelit të bordit 3D "sharkskin" dhe me ndriçimin elegant të ambientit me blu.

Pajisje

Pajisje

Programi i plotë

E-up-i i ri! ofron më shumë karakteristika si pajisje standarde, por kushton më pak se më parë. Praktike dhe i mirë pajisur: Tashmë, "Lane Assist", kujtuesi i shenjave të trafikut, airbag-ët e rinj të plotë të kokës dhe anësorë si dhe zbulimi i ri i zënies së sediljes për pasagjerët e pasmë janë tashmë në bord. Për shkak të kombinimit të radios "Composition Phone" me gjashtë altoparlantë, DAB +, "maps+ more dock"6  dhe we Connect të përfshira si pajisje standarde, çdo udhëtim është smart dhe i lehtë: Vendosni muzikë dhe nisuni për rrugë - let's drive!

Paketa

I përshtatur për argëtim

**Ofertat aktuale** dhe promocionet Paketat opsionale e pajisjeve "Komportpaket", "Fahrerrassistentzpaket" dhe "Winterpaket" për e-up! Upgrade juaj personal. Për shembull, me ndihmës të rehatshëm si sensori i shiut, ngrohje e xhamit të përparmë dhe ngrohje e e sediljeve të përparme për një pritje të ngrohtë në ditët e ftohta. Asistentët inteligjentë si kamera e pasme "Rear View", nga ana tjetër, e bëjnë parkimin më të lehtë brenda kufijve të sistemit. Me këtë rast: Po në lidhje me timonin multifunksional prej lëkure? Të ndjehesh mirë. Dhe të dukesh mirë.

Ofertat aktuale dhe promocionet

Përgjithmonë i ri: Zbuloni ofertat dhe promocionet tona tërheqëse për Volkswagen-in tuaj të ardhshëm. 

Jeni gati për lëvizje elektrike?

Me aplikacionin tonë të ri Volkswagen EV Check, mund të analizoni sjelljen tuaj të drejtimit dhe ta dini nëse jeni gati për lëvizje elektrike - dhe cili automjet elektrik i Volkswagen ju përshtatet më shumë.

Profili juaj personal tregon se si do të ishte drejtimi i e-up!-it të ri, për shembull, sa larg mund ecni me të, sa kushton, ku ndodhet pika më e afërt e karikimit dhe sa kohë duhet për ta karikuar.

e-up! i ri mund të zbulohet gjithashtu me aplikacion përmes realitetit të shtuar. Ngjan si Science-Fiction. Por sot, tashmë është një realitet. Thjesht provojeni.

Në App-Store

Në Play-Store

Doni të ktheheni majtas apo djathtas?

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team