Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Lajme nga Volkswagen

Temat aktuale, modelet, ofertat dhe shumë më tepër.

 

27.4.2021 Volkswagen ID.4 shpallet "Makina e Vitit 2021"

Lexo më shumë
 

12.1.2021 Golf edhe një herë makina e preferuar e gjermanëve dhe evropianëve në vitin 2020

Vitin e shkuar, me rreth 312,000 dërgesa Golfi përsëri u shpall makina më e shitur në Europë.
"Në vitin 2020, Golfi qëndron përsëri në vendin që i përket," u shpreh Ralf Brandstätter, CEO i Volkswagen Makina Pasagjerësh.

Lexo më shumë
 

16.12.2020 Revolucioni i tretë - Volkswagen

Tashmë është epoka e revolucionit të tretë:
Volkswagen ID.3

Lexo më shumë
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team