Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Siguria. Ndihma e shpejtë në rast nevoje.

Siguria. Ndihma e shpejtë në rast nevoje.

Po udhëtoni përmes vendit dhe keni një defekt gome? S'ka gjë. Sepse në vend që të inatoseni aktivizoni thirrjen në rast avarie dhe ndihma do të vijë. Edhe nëse automjeti juaj dallon një aksident, ju jeni në duar të sigurta. Sepse në rast emergjence, ndihma thirret automatikisht. Kujdesi për ju do të jetë më i miri i mundshëm dhe personal deri në mbërritjen e njësive të shpëtimit. Kështu ndihet siguria.

Shërbimi i thirrjes së emergjencës

 

Shërbimi i thirrjes së emergjencës ju ofron ndihmë në rast emergjence. Sepse në rastin e aksidenteve të rënda, për shembull me hapjen e jastëkut të ajrit, ndihma thirret automatikisht. Nëse Volkswagen regjistron një aksident, shërbimi dërgon një thirrje emergjence drejt centralit qendror të Volkswagen, i cili e merr thirrjen dhe e përcjell më tej te shërbimi i shpëtimit. Përveç kësaj keni edhe mundësinë të thërrisni për ndihmë me prekjen e një butoni.

Thirrja në rast avarie

 

Në rastin e një defekti ne jemi shumë shpejt aty. Nëpërmjet shtypjes së butonit ju mund të aktivizoni në automjet thirrjen në rast avarie dhe të dërgoni të dhënat e pozicionit dhe të automjetit në shërbimin e emergjencës së Volkswagen. Një punonjës do t'ju ndihmojë më pas të përcaktoni shkakun e avarisë ose, nëse është nevoja, do t'ju dërgojë një makinë servisi nëse problemi nuk zgjidhet menjëherë.

 

Alarmi online kundër vjedhjes

 

Mbështetuni i relaksuar, sepse Volkswagen juaj mund të kujdeset për veten. Në rast tentative për grabitje, ju do të merrni njoftim nga aplikacioni We Connect në smartfon ose përmes emailit.*

 

* Vetëm në kombinim me alarmin online kundër vjedhjes

Njoftimi i zonës dhe Njoftimi i shpejtësisë

 

Me shërbimin Njoftimi i zonës ju keni gjithmonë në vështrim Volkswagen tuaj. Njoftohuni automatikisht nëse automjeti juaj udhëton ose largohet nga zona të caktuara në orë të caktuara të ditës. Shërbimi Njoftimi i shpejtësisë ju mundëson aktivizimin e kufijve të zgjedhur të shpejtësisë sipas të cilëve duhet të orientohet drejtuesi i mjetit tuaj.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team