Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menü schließen

Komoditeti. E bërë si për ju.

Komoditeti. E bërë si për ju.

Falë personalizimit cilësimet tuaja personale aktivizohen në moment. Ndihuni si në shtëpi - madje edhe gjatë rrugës për në zyrë: Thjesht thoni "Më ço në punë" dhe Volkswagen nis navigimin për në punën tuaj. Sepse ai kupton më mirë sesa më parë. Kjo është punë skuadre.

Sistemi qendror online i ngrohjes

 

Ngrohni paraprakisht makinën në ditët e ftohta, gjatë kohës kur ju hani ende mëngjes. Përveç kësaj, me shërbimin Sistemi qendror online i ngrohjes* ju mund të përcaktoni kohët e nisjes me aplikacionin "We Connect", në mënyrë që të gjeni gjithmonë një automjet të ngrohtë dhe me xhama të tharë.

* Vetëm në kombinim me pajisjen opsionale të ngrohësit në gjendje të ndaluar.

 

Çelësi celular

 

Mirupafshim kërkimit të çelësit - smartphone-i juaj si çelës celular * hapet dhe fillon Volkswagen tuaj brenda pak kohe. Dërgoni më shumë çelësa dixhitalë miqve tuaj dhe anëtarëve të familjes dhe lejojini që të përdorin automjetin tuaj me lehtësi.

* Në dispozicion vetëm me sistemin e kërkimit opsional "Discover Pro" dhe së bashku me aplikacionin We Connect. Fillimisht, pesë çelësa celularë janë në dispozicion për Passat dhe Arteon dhe pesë çelësa celularë janë në dispozicion për Golf pas blerjes së funksionit. Çelësat celularë mund të blihen brenda 4 viteve të para të nënshkrimit të kontratës We Connect. Transferimi i një çelësi celular kërkon që identiteti i dërguesit të çelësit të kontrollohet duke përdorur procedurën e Identitetit të Volkswagen. Pasi të instalohet në një smartphone të pajtueshëm, çelësi celular është i vlefshëm për një vit, i cili është i lidhur me pajisjen fundore.

Personalizimi

 

Volkswagen ju njeh juve - dhe aktivizon, pas krijimit të llogarisë suaj VW dhe identifikimit në automjet që kryhet vetëm një herë, në mënyrë plotësisht automatike dhe në varësi nga pajisja të gjitha cilësimet tuaja personale të sistemeve të shumta duke filluar nga ndenjësja, dritat, klima, sistemi i informimit dhe argëtimit dhe navigimi e deri te asistenca për shoferin. Komoditet maksimal në automjetet që ndërrohen dhe për përdoruesit e ndryshëm.

Komandimi online me zë

 

Me aktualizimin online të komandimit opsional me zë ju arrini një komandim edhe më të mirë nëpërmjet të folurit. Zgjidhni online muzikën e preferuar, kërkoni stacionet e preferuara të radios në internet nëpërmjet komandave me zë dhe përfitoni gjatë navigimit përmes dhënies intuitive të destinacionit. Përveç kësaj, te "Golf" i ri mund të diktoni dhe të lexoni emailet me zë ose të përdorni aplikacionet In-Car - pa e hequr vështrimin nga rruga.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team