Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Automjeti nën kontroll.
Gjithçka, që ju duhet të dini.

Automjeti nën kontroll.
Gjithçka, që ju duhet të dini.

Jeni shtrirë në shtrat dhe vritni mendjen: A janë fikur dritat e makinës? A janë mbyllur dyert? Për fat nuk duhet të shqetësoheni më për këto. Por thjesht shikoni në smartfon. Ai ju tregon në ditën tjetër edhe, se ku keni parkuar. Dhe informon nëpërmjet statusit të automjetit ose inspektimeve të caktuara përpara udhëtimit. Ju vetëm duhet t'i jepni makinës.

Manuali dixhital i automjetit

 

"Golf" i ri ofron një shumëllojshmëri funksionesh dhe mundësish teknike. Prandaj manuali i automjetit te "Golf" i ri nuk ofrohet vetëm si manual i printuar ose manual i automjetit online, por edhe si aplikacion i instaluar nga fabrika direkt në sistemin e informimit dhe të argëtimit të automjetit tuaj. Me manualin dixhital të automjetit gjeni përgjigje të shpejta, të qarta dhe të kuptueshme për pyetjet tuaja - në mënyrë interaktive dhe thjesht nëpërmjet portalit në internet We Connect ose të aksesueshme direkt në sistemin e informimit dhe argëtimit të automjetit tuaj.

Dyert dhe ndriçimi

 

Me shërbimin Dyert dhe ndriçimi mund të kontrolloni lehtësisht përmes aplikacionit nëse dyert në Volkswagen janë të mbyllur dhe nëse janë fikur dritat e pozicionit. Një shikim i shpejtë për një ndjesi sigurie.

 

Të dhënat e udhëtimit

 

Funksioni "Të dhënat e udhëtimit" analizon sjelljen tuaj në ngarjen e makinës dhe ju ofron, p.sh. informacione për konsumin mesatar.

Pozicioni i parkimit

 

Me shërbimin "Pozicioni i parkimit", një prekje e smartfonit është e mjaftueshme për t'ju treguar se ku ndodhet makina juaj. Dhe në rast nevoje, si të shkoni atje në mënyrën më të shpejtë.

Statusi i automjetit

 

Të shikueshme nga kudo: të gjitha të dhënat e rëndësishme të automjetit. Për shembull, autonomia e mbetur, kilometrazhi aktual ose udhëzimi që bateria duhet të karikohet përsëri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team