Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Nisja e We Connect

Nisja e We Connect

Kurseni kohë, jini të mirë informuar dhe rrini gjithmonë të relaksuar - gjithçka një çështje qëndrimi. Asistentët smart të We Connect i njohin zakonet tuaja personale dhe jua bëjnë jetën më të lehtë, nëse jeni i zënë sërish shumë me punë. Binduni vetë.

Në pak hapa për ta lidhur makinën në rrjet

Ju lutemi vini re se për të shfrytëzuar plotësisht funksionalitetet, kërkohet një llogari përdoruesi Volkswagen ID dhe një kontratë e veçantë me Volkswagen AG për përdorimin e shërbimeve online me celular.

1. Shkarkimi i aplikacionit "We Connect"

Shkarkoni falas aplikacionin We Connect për smartfonin tuaj. Në përputhje me sistemin operativ gjeni aplikacionin We Connect për Android ose iOS në App Store ose në Google Play Store.

We Connect në App Store

We Connect në Play Store

2. Vendosja e llogarisë suaj të përdoruesit

Regjistrohuni në aplikacion me Volkswagen ID. Në rast se nuk keni vendosur asnjë Volkswagen ID, atëherë aplikacioni ju drejton hap pas hapi nëpërmjet regjistrimit.

3. Shtimi i makinës suaj Volkswagen

Shtoni makinën tuaj Volkswagen me ndihmën e numrit të identifikimit të automjetit (VIN). Numrin VIN e gjeni në dokumentet e regjistrimit dhe poshtë xhamit të përparmë të automjetit tuaj.

4. Aktivizimi i "We Connect"

Ndiqni për mbylljen e aktivizimit udhëzimet e treguara në aplikacion. Dhe vendosni jetën tuaj të përditshme dixhitale me shërbimet inteligjente në korsinë e parakalimit.

Kështu përdorni "We Connect" në Volkswagen tuaj

Udhëzimet e hollësishme për aktivizimin dhe përdorimin e shërbimeve online në automjetin tuaj gjeni këtu.

Shiko manualet

Shkarkimi i aplikacionit We Connect

 

Përjetoni të gjitha avantazhet e "We Connect" dhe Car-Net në një aplikacion. Thjesht shkarkoni aplikacionin "We Connect" për sistemin operativ të smartfonit tuaj dhe lidheni me Volkswagen tuaj.

We Connect në App Store

We Connect në Play Store

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team