Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Çfarë ju nevojitet për përdorimin e Car-Net?

Kjo ju nevojitet

 

Për përdorimin e shërbimeve Guide & Inform Car-Net ju duhet një sistem navigimi në Volkswagen-in tuaj. Këto përfshijnë "Discover Media" dhe "Discover Pro", si dhe "Innovision Cockpit" që ofrohet për modelin Touareg.

Por për paketën e shërbimeve Car-Net "Security & Service", ju duhet thjesht shërbimi i thirrjes së emergjencës dhe, gjithashtu me "App-Connect", mund ta përdorni në mënyrë të pa kufizuar me radion "Composition Media".

Në lidhje me sistemin e navigimit "Discover Pro" ne ju rekomandojmë ndërfaqe shtesë për celular "Business", e cila ju ofron mundësinë, për të krijuar një pikëlidhje Wi-Fi në Volkswagen tuaj. Kështu ju dhe pasagjerët tuaj përfitoni më së miri nga ofertat fleksibël të Car-Net. Për sistemin tuaj të navigimit "Discover Media", CarStick LTE ofron shpejt e lehtë një lidhje interneti dhe një pikëlidhje Wi-Fi në Volkswagen tuaj.

Shumë shërbime mund t'i komandoni nëpërmjet smartfonit tuaj me aplikacionin We Connect. Përveç kësaj, të lidhur me sistemin e informimit dhe të argëtimit mund të kujdeseni për aksesin në internet, i cili ju nevojitet për përdorimin e Car-Net. Për funksionet e veçanta përveç komponentëve teknikë në automjet janë të nevojshme, p.sh. një sistem alarmi kundër vjedhjes për shërbimin "Alarmi online kundër vjedhjes". 

Në varësi të automjetit, ofrohen paketa të ndryshme shërbimi, të cilat mund t'i prenotoni përmes portalit We Connect (nëse nuk e keni blerë ende Volkswagen tuaj). Nëse përmbushen kërkesat teknike, ju duhet një llogari përdoruesi e cila mund të konfigurohet në vetëm pak hapa.

- Sistem i navigimit "Discover Media", "Discover Pro" ose "Discover Premium"

- Sistem i radios "Composition Media" (i kufizuar)

- Smartfon i aftë Android™ose iPhone™ me akses interneti

- Paketë e shërbimeve të Car-Net

- Llogari e përdoruesit të Volkswagen

Për të përdorur kudo dhe në mënyrë të përshtatshme shërbimet online me celular, regjistrohuni me Volkswagen ID tuaj në portalin We Connect dhe pastaj regjistrohuni me automjetin tuaj. Nëse nuk keni krijuar ende një Volkswagen ID, portali ju udhëzon hap pas hapi përmes procesit të regjistrimit.

Për te portali We Connect

Përdorimi nëpërmjet aplikacionit "We Connect" dhe portalit "We Connect"

Pas regjistrimit mund të hapni dhe të kontrolloni qartë funksionet e shërbimeve Car-Net në portalin We Connect ose përmes aplikacionit We Connect në pajisjen tuaj celulare. Për të shkarkuar aplikacionin, kaloni këtu:

Shkarkimi në App Store

Shkarkimi në Google Play

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team