Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Shërbimet online Car-Net për jetën tuaj të përditshme në lëvizje

 

Zbulimi i Car-Net

Me shërbimet online me celular të Car-Net informoheni në mënyrën më të mirë - sepse shumë modele të vjetra Volkswagen përpara vitit të prodhimit 2021 janë të pajisura në seri për Car-Net. Zbuloni tani ofertat e mundësisë së lidhjes të Car-Net.

 

Guide & Inform

Destinacioni përpara syve në kohë reale

Me shërbimet "Guide & Inform" të Car-Net jeni i informuar më së miri gjatë rrugës. Kërkoni për destinacionet relaksuese në mjedisin tuaj, merrni informacionet më aktuale të trafikut direkt nga interneti dhe shumë të tjera.

Mëso më shumë

Security & Service

Siguria në lëvizje

Paketa e shërbimeve "Security & Service" nga Car-Net ju ofron akses në lëvizje për funksionet e rëndësishme të automjetit. Mbyllni dhe hapni automjetin tuaj nëpërmjet aplikacionit "We Connect" ose kontrolloni gjendjen e automjetit. Këtu bën pjesë edhe njoftimi automatik i aksidentit, thirrja për avari ose një sistem alarmi online kundër vjedhjes.

e-Manager ofron shërbime shtesë për modelet elektrike dhe automjetet hibride, si karikimi ose klimatizimi i kontrolluar.

Mëso më shumë

e-Remote

Ky është shërbimi e-Remote

Car-Net "e-Remote" ju ofron një akses të përshtatshëm për funksionet e rëndësishme të modelit tuaj elektrik ose automjetit tuaj Hybrid nga Volkswagen. Shumë praktik nëpërmjet kompjuterit apo falë aplikacionit We Connect, komod edhe nëpërmjet smartfonit tuaj. Këtu mund të gjeni më shumë informacion rreth mundësive të ndryshme të ofruara nga "e-Remote". 

Mëso më shumë

Car-Net në Touareg

I lidhur plotësisht në rrjet. Touareg.

Interneti dhe rrjetet elektronike janë bërë pjesë e jetës sonë të përditshme, kështu që përse të mos ta keni dhe në makinën tuaj? Prandaj në Touareg, shërbimet online me celular të Car-Net ofrohen si standard pas aktivizimit dhe kalojnë në një nivel krejt tjetër: konektiviteti maksimal.

Mëso më shumë

Kështu aktivizoni dhe përdorni Car-Net

Këtu mësoni, se si të aktivizoni shërbimet tuaja online me celular nëpërmjet aplikacionit "We Connect" - dhe çfarë ju nevojitet për këtë.

Shiko manualet për aktivizimin

Verifiko kushtet paraprake

Shërbime praktike për jetën tuaj të përditshme

Siguria

Ju jeni në duar të sigurta

Sa mirë që është dikush gjithmonë aty: Me shërbimin opsional të thirrjes së emergjencës ju kontaktoni centralin e thirrjeve të emergjencës së Volkswagen në çdo moment nëpërmjet shtypjes së butonit të kuq SOS. Në rastin e aksidenteve me hapjen e jastëkut të ajrit ndihma thirret automatikisht.

Kontrolli

Është qetësuese kur makina kontrollohet vetë

Nëse jep përmbajtjen e karburantit, gjendjen e kilometrave ose udhëzime për inspektimin e radhës: Me "Security & Service" ju i keni të dhënat e rëndësishme të automjetit gjithmonë në vështrim.

Navigimi

Mos udhëtoni më pa internet

Me të dhënat në kohë reale mbani në vështrim trafikun ose lejoni Car-Net të kërkojë për mundësitë e kthimit. Qoftë hotel, pikë tjetër e karburantit ose një kinema e hapur së fundmi.

Komoditeti

Gjithçka në dorë

Përpara fillimit të udhëtimit kujdesuni për një temperaturë të këndshme në hapësirën e brendshme ose kontrolloni, nëse dyert e Volkswagen tuaj janë të mbyllura dhe nëse janë fikur dritat e pozicionit. Me Car-Net "e-Remote" mund të komandoni nga Volkswagen shumë funksione të automjetit tuaj elektrik apo hibrid.

Tani përdorni Car-Net me aplikacionin "We Connect" 

Me aplikacionin "We Connect" ju i keni shërbimet online me celular të Car-Net në smartfon. Dhe të gjitha avantazhet në një aplikacion. Thjesht shkarkoni aplikacionin "We Connect" për sistemin operativ të smartfonit tuaj dhe lidheni me Volkswagen tuaj.

Shko tek App Store 

Shko tek Play Store 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team